Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel tudnam elerni, hogy...

Mivel tudnam elerni, hogy gyorsabban nojon a hajam?

Figyelt kérdés
Az a gondom akadt, hogy par napja levagattam a hajamat eleg rovidre. Zavart, hogy toredezett volt a vege a vasalastol, mert a legutobbi hajvagasnal is rendesen elrontotta a fodraszom a frizuramat. Es azt szeretnem tudni, hogy mifele szerekkel kenitek Ti a hajatokat, hogy gyorsabban tudjon noni?:) Vagy milyen szerek vannak? Es ezeket hol lehet kapni, esetleg hazilag tudok e kesziteni.:)

2015. ápr. 12. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Semmivel. A hajnövekedés üteme genetikai adottság, génmódosító csodaszert meg nem árulnak a patikában/drogériában.
2015. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag a Panthenol spray jó rá :)
2015. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mandula95 ***** válasza:
0%

Ricinus olaj! Patikában beszerezhető, 1 dl kb. 400-500 forint (ez helyfüggő)

Én éjszakára szoktam bekenni vele a hajamat, folpackba és törölközőbe csavarom a fejemet, másnap pedig kimosom. De nappalra is felkenheted, ki hogy szereti, a lényeg hogy minimum 4 de legjobb ha 7-8 óráig nem mosod le.

Kicsit néha viszkethet tőle a fejbőröd, de kibírható.

Nekem alapjáraton lassan nő a hajam, sőt 2 éve történt, hogy a festett fekete hajamat vissza akartam varázsolni szőkére, ezért 3x lett leszívva. Ez az eljárás borzalmasan tönkreteszi a hajat, van olyan ismerősöm, akinek 10 centis darabokban töredezett utána a haja. Én viszont rögtön elkezdtem kezelgetni a vállig érő hajamat ricinussal és tojássárgája-olivaolaj-pakolással, és semmi baja nem lett! Ma már derékig ér és nagyon szép, nem töredezik, pedig vasalom, és rengetegen kérdezik, hogy mitől ilyen szép a hajvégem.

Csak ajánlani tudom, de van, akinek nem válik be, szerintem mindenképp próbáld ki! :)

2015. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hajnövekedés genetika, nem lehet gyorsítani. A ricinus pedig egy sűrű olaj amit nem szabad fejbőrre kenni mert a fele hajad ki fog hullani tőle.
2015. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mandula95 ***** válasza:

Persze, én is kopasz fejjel írtam a kommentemet...

Ha utána olvasol, rengeteg dolgot találsz a ricinusos hajápolásról, de egyéni hogy ki miben hisz.

A patikában néha meg is szokták kérdezni, hogy hajápolásra kéred -e (ami alapján lehet következtetni, hogy tényleg való ilyesmire is), mert hashajtóként is használják egyesek.

Nem kell általánosítani pár ember alapján, aki mondjuk pont allergiás volt rá, vagy ricinussal a haján kezdte egy rossz fésüvel tépkedni a tincseit, esetleg összekeverte természetes hajhullással.

És a ricinus nem sűrű olaj, alapból is folyós, használathoz pedig még jobb, ha felmelegítjük, amitől olyan híg lesz, akár a víz. Sokféle olajt használnak szépségápolásra, pl. teafa olajt és kókuszolajt arcápolásra.

Google a barátunk, nyugodtan utána lehet nézni.

Ha meg valakinek nem válik be, előfordul, nem egyforma a bőrünk és a hajunk sem.

2015. ápr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alpecin koffein hajszesz és van samponja is:)


[link]

2015. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
B vitamin komplex, türelem.
2015. ápr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
kovaföld-kapszula, de ezt csak kúraszerűen lehet használni, 2-3 hónapig. ricinus olaj (hozzáteszem, ez teljesen egyénfüggő, valakinek bejön, valakinek nem), argán olaj, jojoba olaj, de szerintem első körben egészségesen kéne enni, sok B5, B6 és biotin, és talán a fejmasszázs is segíthet, mivel serkenti a fejbőr vérellátását
2015. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!