Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ricinusolajos hajpakolástól...

A ricinusolajos hajpakolástól nem fog zsírosabb lenni a hajam? Vagy ha keverem napraforgó/olívaolajjal?

Figyelt kérdés

Alapból kicsit zsírosabb a hajam,első nap gyönyörű,még másnap is, harmadnap viszont már látszódik a zsírosság,igy 3-4 naponta mosok hajat. Nem lesz ettől a pakolástól zsírosabb? Eddig kétszer csináltam meg: ricinusolaj+tojássárgája. De a tojást szeretném elhagyni és oliva/napraforgó olajjal helyesttesíteni.

Eddig igy két alaklom után nem tűnt fel,hogy zsírosabb lenne.


2015. ápr. 19. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
De zsírosabb lesz és hajhullást is könnyen okozhat. Ricinust max a hajvégekre szabad kenni, ha nagyon száraz a hajad. De igazából oda sem a legjobb, mert utána a samponozás teszi tönkre a hajad. Használj olyan olajat amit nem kell kimosni. Pl argán olaj.
2015. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Végülis lehet, hogy válthat ki zsírosodó hatást, hiszen olaj. De tapasztalatból mondom, hogy nekem szörnyen zsírosodik a hajam, már hajmosás után másnap délután/este nem a legszebb, de a ricinustól egy cseppet sem lett zsírosabb. :) (4 hónapja használom, rendesen, heti 2×) És én a tövére is kenem, mert pont attól nő. (növesztés miatt használom leginkább)

Én is tojássárgájával csinálom és facsarok bele pár csepp citromlét (szőke hajam van és ez jó bele, mert világosítja a hajat + a citromlé szárítja is a savas hatása miatt). Sajnos olíva/napraforgó olajjal nem tudok tapasztalatot írni. :( Legfeljebb 1× kipróbálod és ha nem válik be, akkor visszatérsz a megszokotthoz. :)

2015. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!