Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányas oxit használjak?...

Hányas oxit használjak? Nagyon nem értem!

Figyelt kérdés

A hajam most ilyen színű (festett), legalábbis természetes fényben:


[link]


Sajnos gagyi DM-es festékkel festem, emiatt nagyon száraz, szóval úgy érzem, ideje áttérnem valami professzionálisra, de az oxival bajban vagyok.

Ilyet szeretnék:

[link]


Tehát nem nagy a különbség. Azt olvastam a fodrászkellékek.hu-n, hogy a 6-os oxi egy árnyalatot tud világosítani, a 9-es meg kettőt-hármat. Szerintem a DM-es festékekben kb. 6-os van, és első festésre mindig sötétebb lesz az eredmény, mint amilyet szeretnék, és csak megkopva lesz hasonló. Szóval a 6%-osban kételkedem, de a 9-es talán túl erős... Mi a véleményetek? Szeretnék végre egy tökéletes vöröset úgy, hogy elsőre is elégedett legyek vele, ne csak két hét után - pláne, hogy nem keveset fogok kiadni a festékekre.


2015. ápr. 25. 14:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy bízzak meg a 6-osban, mert a professzionális festékek nem vernek át, és nem lesznek sötétebbek, mint amit ígérnek?
2015. ápr. 25. 14:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Festett szőke vagyok,sötétbarna az eredeti színem.Ezért a lenövésre erős festék kell.Fodrászkellékes boltban veszek Kallos hajfestéket, 9%-os oxit, ezer forint alatt megúszom.
2015. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

A 6% oxi az eredeti hajszínen világosít 1 árnyalatot, a festetten nem fog a 9%-os sem...

Te egy élénkebb, világosabb színt akarsz, amihez nem lesz elég simán festeni, mert nem fog ennyit világosítani egyetlen vörös festék sem, semmilyen oxival. Fodrászhoz menj, leszívatja kicsit aztán befesti. Otthon ne csináld mert foltos leszel.

2015. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem megyek fodrászhoz plusz 10ezret fizetni azért, hogy leszívja a hajamat, és még szárazabbá tegye, plusz a fodrászok mindig okosabbak, aztán ritkán jön el az ember tőlük úgy, hogy elégedett az új hajszínével. Kiválasztottam már a festéket, utánanéztem, nagyon jó, élénk színei vannak. Azok a lányok töltötték fel a képeket az eredményekről, akik otthon festik maguknak, ráadásul kétlem, hogy egy fodrász jobban tudja összekeverni az egy tubus festékkrémet az egy tubus oxival (méricskélni sem kell, mert arányosan árulják őket). Szerintem egyébként a két kép között nincs árnyalatbeli különbség. Az egyik élénkebb, mint a másik.

Azért köszönöm a válaszodat. De azért kétlem, hogy az oxi mindegy lenne, hiszen ha így volna, 3%-os oxit is használhatnának az emberek, és kétlem, hogy elég lenne mindenkinek, még akkor se, ha csak színt akarnak változtatni, árnyalatot nem.

2015. ápr. 25. 14:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, második, de a szőke kicsit más, mint a vörös. :) Te csak a tövedet fested, a vörös viszont kopik, így mindig újra kell festeni a teljes felületet.
2015. ápr. 25. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Csal mindkét kép, mások a fényviszonyok.


A fő kérdés hogy a saját hajszíned milyen.

2015. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, te tudod, akkor ne menj fodrászhoz, de ettől még a tény nem változik, hogy akármivel fested a festett hajadon nem fog világosítani, és élénkebb sem lesz. Ahhoz hogy világosabb legyen pigmentet kell kivonni a hajadból... festékkel pedig csak plusz pigmenteket adsz hozzá. Semmiképp nem olyan lesz amilyet te szeretnél. Marad olyan mint eddig volt. Az sem rossz szín, sőt, természetesebb, szóval szebb is.
2015. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor kipróbálom 6-ossal, aztán meglátjuk, mi lesz, majd kikísérletezek egy szép élénk rezes színt.

Az eredetim 6-os színmélységű egérbarna.

2015. ápr. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!