Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lelapuló haj ellen tippek?

Lelapuló haj ellen tippek?

Figyelt kérdés

Nagyon macerás a hajam, utálom is. :D Nagyon hosszú, a melltartópánt alatt van egy jó 10 centivel, csak rettenetesen vékony szálú.. olyan szinten, hogy HAVONTA járok fodrászhoz, hogy levágja a végét.. Nem festem, nem vasalom, hetente egy-két alkalommal teszek rá hajpakolást, stb.


A legfőbb bajom mégis az, hogy nagyon lelapul. Általában reggel mosom meg, akkor napközben viszonylag jól áll, de szépen lassan kezd lelapulni, és este úgy érek haza, hogy kilóg a fülem, stb.. Másnap pedig esélytelen, hogy valahogy kinézzen, ezért összefogom. Ha este mosnék hajat, akkor reggel már lapos hajjal kelnék.. A fodrászom szerint a hossza miatt, mert a súly lehúzza, de egyrészt nem szeretném levágatni, mert a fejem és a nyakam hosszúkás, ezáltal nem állna jól, másrészt annyi de annyi embert látok, akiknek akár fenékig is ér a hajuk, de mégis gyönyörű, dús, és nem lenyalt..


Akinek ilyen katasztrófa a haja, az milyen trükköket használ?


2015. máj. 10. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ilyen a hajam.Nekem fokozatosra van vágva.Úgy,hogy a hossza marad,és fejtetőn a legrövidebb.Pont azért,hogy ne lapuljon le.A hajpakolást sosem teszem a tövekre,mert az is nehezíti,lelapítja.Mosás után,ha megszárítottam,nagy tapadós csavarókra teszem,ez is emeli a töveket.
2015. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is ilyen a hajam, de nekem a száraz sampon baromira bevált. Tartást ad neki, és kicsit vastagít a hajszálakon. Ezenkívül tépettre van vágva, elöl rövidebb, az államig ér, ezáltal tömörebbnek hat. Sűrűn becsavarom vékony,szivacsos csavaróval, hullámosan azért sokkal jobb, bár akkor az a bajom, hogy hatalmas fejet csinál. :) Olyan VV Fannisat (ha tudod kiről beszélek). Szelídebb hullámot úgy érsz el, hogy este totál a fejed tetejére felfogsz egy nagyon szoros kontyot (még félvizesen , hajmosás után), reggel kibontod.

Azt is kipróbálhatod, hogy hajszárítás után lehajolsz (de itt már tök száraz legyen a hajad), de úgy, hogy a fejtetőd pont párhuzamos legyen a talajjal,jól belakkozod a hajad, és csinálsz egy copfot azt is föl a fejtetőre.Lakkozz utána még picit, és kb fél/1 óra múlva engedd le. Szép dús hatása lesz.

De arra is figyelj, hogy totál szárazra szárítsd a hajad,sokan szeretnek hamar túllenni ezen a múveleten, és idő előtt befejezik a hajszárítást, ami megint csak lapítja a hajat. Továbbá: mindig a tövét szárítsd legelőször, lehajolva, borzolgatva, tök szárazra! Huhh.... talán ennyi.

2015. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!