Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókuszolaj bőrápolásra?...

Kókuszolaj bőrápolásra? Telített vagy telítetlen? Szűz vagy nem? Számít?

Figyelt kérdés

Eddig kipróbáltam már a hajamra, és nagyon szép puha lett tőle, de olvastam hogy bőrápolónak is kitűnő.

Hogy az enyém szűz vagy nem, azt sajna nem tudom. De az rá van írva hogy 90% telített zsírsavakat. Az most jó vagy nem? Mert úgy nem akarom rákenni az arcomra hogy esetleg még árthat is..


2015. jún. 7. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Védik a bőrt: jobbára telített zsírsavakat tartalmazó olajok: ilyen kókuszzsír, shea vaj, kakaóvaj, ricinusolaj, jojobaolaj.Lassan szívódnak fel, védőréteget alkotnak a bőrön, s meggátolják a hideg, a szél, és a száraz levegő vízelvonó hatását. Ártani nem ártasz, de nyáron ne kend magad agyonra vele.
2015. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a szűz értékesebb, annak igazi kókusz illata van.

jó testápolásra, de nagyon nehezen szívódik be. arcra is jó, de ha pattanásokra hajlamos, inkább ne kend oda, mert eltömíti a pórusokat. ha száraz a bőröd, akkor nem fog gondot okozni.

2015. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!