Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás után mindig...

Borotválkozás után mindig bepirosodok és kipattogzok, néhol pattanás szerű gyulladások is keletkeznek, és ezek napokig nem múlnak el. Mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés

Lány létemre nagyon erős szőrzetem van. Ezért naponta kell borotválkoznom, de akár félnaponta is csinálhatnám, olyan gyorsan visszanő. Érzékeny bőrre való aloe verás borotvahabot használok jó vastagon, női Gilette Venus borotvával, szoktam radírozni is, de amikor még csak tusfürdőt használtam, akkor is ilyen volt a végeredmény :/ pedig olyan gyengébb nyomom, amennnyire csak tudom. Ha erősen ccsinálom (néha megesik azis véletlenül), akkor meg vérzik. Szemöldökömet szoktam gyantáztatni (eléggé szokott fájni, de kibírom), az is irtó hamar visszanő. Ezért nem lenne jó a gyantázás se. Magamnak nem tudom megcsinálni, kozmetikusnál meg drága. Meg még a gyantázás után is hamar elkezd nőni, de amíg eléri az ideális gyantázható hosszt, várni kell vagy két hetet. Két hét nyáron a csupa fekete szőrös lábakkal. Tavaly nyáron vettem egy gyantás tégelyt. Már a 2. hétnél jártam, de még mindig nem volt meg az ideális hossz. Csak otthon mertem rövinadrágban lenni, annyit szőrös volt a lábam. Szerencsére kifolyt a gyanta, mert rosszul csavartam vissza a fedélt. Egy hetes simaságot nem ér meg két hétnyi szenvedés.

Az epilátorra gondoltam utolsóként, de azt olvastam, hogy az a hónaljon és a bikinivonalon brutál fájdalmas, és csak az bírja ki, ami mazochista. Pedig nekem hamarosan minden nap szép simának kéne lenni a hónaljamnak és ott lent, mert úszásra fogok járni. De nem tudom, hogyan szőrtelenítsek :s Ti mit javasoltok, mit tegyek? :(



2015. jún. 18. 20:36
 1/5 anonim válasza:
Szia, én igaz 13 éves vagyok, de nekem is sok a szorom, en is borotvalom magam mindenhol, és utána bekenem neutrogena testapoloval, vagy nivea, neogranormon. Nrkem eddig ezek váltak be. Van epilatorom is, de az nagyon faj, olyan mintha tuvel szurkalnak a labad és egyszerre 50-nel. Ha annyira ragaszkodsz a teljes eltavolitashoz, fordulj a gyantához, az annyira nem fáj lábon.ha mégis maradsz a borotvanal, vegyél borradirozo kesztyűt, nekem az epilatoromhoz volt, delehet kapni bármilyen drogériában. Ezzel leradirozod a lábad és nem lesznek "pattanás szerű gyulladások" amik igazából visszafelé novo szorok. Remélem tudtam segíteni! :)
2015. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Epilálás nem fáj csak első alkalommal, második alkalommal már csak a kinövő néhány szálat kell kiszedni, az meg sem érzed szinte. Feltéve persze hogy 40 csipeszes epilátort veszel, az gyorsan kiszedi.

Borotválás után pedig mindig kéne fertőtleníteni is mivel könnyen elfertőződik a bőr az apró sebek miatt. Radírozni sérült, kipattogott bőrt pedig nem szabad, mert csak rosszabb lesz tőle.

2015. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, brutal fájdalmas az epilátor.

Én már évek óta gyantázom és epilálok, azóta sem tudtam megszokni, de ez emberfüggő.

Gyanta csak bizonyos hossz esetén jó, és nagyon kell figyelned, hogy honnan hogy húzod le stb, Nekem pont tegnap történt vele balesetem, pedig már vagy 6 éve gyantázom. Ha túl sok a papíron a gyanta, ne hasznnáld el " csak még egy" lehúzásra, mert lejön a fél plezúr a karodról (pl.)

Epilátorban érdemes, ahogy itt előttem is írták, sok csipeszest venni.

Utána end be körömvirág krémmel (patikában lehet kapni), gyantázás után pedig mivel az egész bőr felületét éri, neogranormont használni (hámosító). Ezen kettő kívül semmi mást nem használok.

Mikor már nőnek vissza a kis szőrök, érdemes ledörzsölni, luffa szivacs és egyéb eszközökkel, hogy ki tudjanak bújni a kis szőrszálak.

Tényleg elvékonyodnak, nem annyira erős. Pont azért kezdtem bele a gyanta és epilátor " kúrába" :D, hogy ne kelljen borotválkoznom és ne sűrűsödjön, erősödjön.

Érdemes kipróbálni.

Elsőre ne várj csodát. Érdemes amúgy ha nagyon de nagyon bizonytalan vagy, édesanyáddal megbeszélni (tudom, nem mindenkinek van rá lehetősége) vagy kozmetikussal legyantáztatni, és akkor már ismered, milyen érzés.

Hónaljra és bikini vonalra érdemes igen az epilátor. Én is azzal szoktam.

Viszont! Én azt szoktam csinálni, hogy sima olajjal beknem a leepilálandó részt, ugyanis így fellazulnak a szőrszálak, Sokkal könnyebb úgy. Utána szépen lemosod és bekened neogranormonnal.

Remélem tudtam segíteni. :)

2015. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, egyelőre maradok a borotvánál, és ha semmi sem segít (fertőtlenítés, krémmek, stb), akkor veszek egy epilátort. a gyanta azért nem jó, mert nagyon sokat kell várni, míg ismét le lehet gyantáztatni és úgyis sűrűn kéne, viszont várni meg sokat kell
2015. jún. 19. 13:29
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Énnekem is hasonló gondom van/volt. Gondoltam a gyantára, de elég drága lenne, és ugye meg kell várni, amíg kinő a szőr. Szóval beruháztam egy epilátorra (fekete Philips satinelle, 10 000 Ft). Nem igaz, hogy csak az első alkalommal fáj. Nem mondom, hogy nem kibírhatóbb egy idő után, de még a sokadik alkalommal is eléggé fáj. Lábon nem gáz, kézen már kicsit durvább, hónaljon meg én nem igazán bírom ki.

szigorúan csak bikinivonalon, és nem beljebb szerintem tűrhető, ha kifeszíted a bőrt, de bugyin belül én már borotválok. :)

Ha neked is erős a szőröd, eleinte valószínűleg sosem lenne tökéletesen sima a lábad (nekem a kezem és a bikinivonalam az), de látványra mindenképp jobb,és tovább maradsz szőrtelen.

2015. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!