Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy növesszem a hajam ha...

Hogy növesszem a hajam ha mindig le kell vágni a törött végeket?

Figyelt kérdés
Február végén voltam utoljára fodrásznál, azóta egész hosszúra megnőtt (ahhoz képest hogy korábban hogy hordtam), de látom, hogy kicsit törik a vége. De ha elmegyek a fodrászhoz, akkor majd levágja ezt a pár centit amit nőtt. Most akkor hagyjam hogy törjön még vagy hogy növesszem így a hajam?

2015. jún. 19. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha hagyod tovább törni akkor sokkal több törik majd le mint amennyit a fodrász levág.
2015. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Én szoktam hagyni tovább törni, mert a végtelenségig úgysem törik. Ápolni kell rendesen a hajvégeket és akkor nem lesz gond.

Én világ életemben csak úgy tudtam növeszteni a hajam ha néha kihagytam a fodrászt.

2015. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ápolom én... ilyen argánolajas hajvégápolót szoktam a végére tenni minden hajmosás után, mert olyankor nagyon szárazak a végek, + reggelente is teszek egy kicsit.

Szóval akkor hagyjam még egy kicsit nőni?

2015. jún. 19. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Nekem már szép derékig érő hajam volt. 3 évig nem voltam fodrásznàl, de ápoltam rendesen.

Hajat növeszteni csak egy jó fodrásszal tudsz, mivel irigyek vagy nem tudom, de 10 centit engedtem 2-szer vágni a hajamból és a derékig èrő hajból mindig csináltak hónaaljig érőt, ami kb 30 centi.

2015. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De 4. hozzászóló! Te hogy ápolod a hajad???
2015. jún. 19. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is argánt használok meg jó fajta hajápolókat. Ennek ellenére ha nem vágom a hajam akkor nem nő meg mert letöredezik pont annyi amennyi nő. Nem kell ehhez fodrász, a hajvégeit mindenki le tudja vágni magának is, én havi 2-3 mm-t szoktam kb vágni. És azért egy töredezett hajvég alapból ronda is... úgy meg semmi értelme a hosszú hajnak.
2015. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De azért nem tudom vágni magamnak mert lépcsősre van vágva a hajam. Ha egy hosszúságú lenne az nem állna jól, meg göndör is.
2015. jún. 19. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a következőket tudom ajánlani:

Das Gesunde Plus Haar Vital Komplex. Elég olcsó, és 2 hónap után rohamosan nőni kezdett a hajam.

Ricinus vagy kókusz olaj. Hetente 2x használom február óta, a hajam nemcsak gyorsabban nő, de sokkal puhább, simább, fényesebb. (Nekem a kókuszolaj jobban bevált)

Utánuk olvashatsz krémmánián, rengeteg véleményt írtak róluk.

Figyelj arra, hogy naponta 2-3 liter vizet igyál meg, ez fontos. Ha lehet kerüld a hajszárítást, és a műanyag fésűket, bár ez talán nem annyira lényeges.

A fejbőr masszázs is remek, felpezsdíti a vérkeringést, és nagyon jól esik egy hosszú nap után, ha hajnövesztésre nem is, de stresszoldásra mindenképp jó.:D

1-3 havonta szoktam "lecsipegetni" a töredezett hajvégeimet mosás után, nagyon dús, enyhén hullámos/göndör (mikor milyen kedve van :D), és lépcsőzetesen vágott a hajam, szóval a művelet akár másfél óráig is tart, de úgy érzem megéri, évek óta nem voltam fodrásznál, meguntam, hogy az az 1-2 centi, amit mondanak indokolatlanul 10-15 centi lesz.

Ha Neked nem megy, kérd meg valamelyik barátnőd, vagy édesanyád, hogy segítsen. :)

2015. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én hajam is lépcsős és göndör :) Úgy vágom magamnak, hogy a homlokom elején összefogom, előrefelé húzom és 1-2 centit nyisszantok. Így mikor vissza kiengedem, lépcsőzetes marad ;)
2015. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!