Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igora hajfestékhez keverhetek...

Igora hajfestékhez keverhetek Kallos oxit?

Figyelt kérdés
Egyszer Kallos festékkel próul jártam, aztán félek az oxijától is. Most már igorát használok, nagyon szeretem, viszont ha igora oxit akarok hozzá venni, az éjszakai műszakom után, ami 6-kor ér véget, lődörögnöm kellene fél 10-ig, amikor nyit a kellékes, ahol olyan oxit kaphatok. Nálunk van még egy kellékes, az nyitva lesz, mire odaérek, viszont csak kallos oxit tart. Jó az is?
2015. jún. 25. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden oxi ugyanaz, szóval igen, keverhetsz, mondjuk a Kallos festék is jó minőségű, ha rossz lett a szín vagy ilyesmi az nem a festék hibája.
2015. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az én hibám is nehezen lehetne, elvégre csak össze kell keverni a festéket az oxival, nagyon elrontani nem lehet. Az arányra is figyeltem.
2015. jún. 25. 18:30
 3/7 A kérdező kommentje:
AMúgy köszi a választ. :)
2015. jún. 25. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

A Kallos és az Igora nagyon messze áll egymástól minőség szempontjából. Az oxira is igaz ez.

Nem csak annyiból áll ez utóbbi, hogy hidrogén-peroxid aztán annyi, hanem egy csomó ápolóanyagot is hozzátesznek - legalábbis a jobb minőséget gyártók...

A festéket és a hozzávaló oxidálószert egymáshoz passzítják, együtt lesz olyan a keverék, ami megfelelő és csak akkor garantálják a kiváló eredményt. Abban is különböznek a más-más gyártó termékei, hogy más arányban kell őket keverni. Van, amelyiknek sűrűbb az oxija, van amelyiknek hígabb.

Az tény, hogy az Igora működni fog más oxival is, de nem kapod azt a kiváló minőséget, amit akkor, ha a saját előhívójával használnád.

2015. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A színeredmény a hajadtól függ nagyban, és a hozzá választott árnyalattól, kikevert színtől, nem a festék márkájától, nem is az oxi márkájától.

Bármelyik oxi keverhető bármelyik festékkel gond nélkül azok közül amit ismerek és használok. Köztük van ez a kettő is. Attól hogy van valami ápolóanyag az Igorában még nem változtat semmin, az oxi erőssége a lényeg, nem az ápolóanyag benne, ami egyébként sem ér kb semmit, a hajat festés előtt, után kell ápolni. Közbe nem igazán lehetséges...

2015. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel vitáznék. Pont hogy fontos, mit csinál a festék a hajjal a kémiai reakció közben: egyáltalán nem mindegy, hogy festés után a haj milyen állapotban van! Igenis van olyan festék, ami éppen javíthat a haj minőségén, pl. a Joico. Érdemes utánaolvasni. :)

Ha ez úgy lenne, ahogy előttem szóló gondolja, akkor a szőkítéskor sem kellene vigyázni, mennyire tesszük tönkre a hajat, majd utólag helyrehozzuk - vagy legalábbis próbálkozunk...

2015. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül úgy döntöttem, nem használom fel se az oxit, se a festéket, mert visszatérek az ammóniamentes festékekhez... Sajnos az ammóniásoktól eddig még soha nem volt szép a hajam, pedig járok fodrászhoz, veszem a drága kencéket, és az Igora em épp gagyi festék...
2015. júl. 1. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!