Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 15/l. Barnulni jó a napon...

15/l. Barnulni jó a napon bármi naptej nélkül?

Figyelt kérdés
Csak simán kifeküdni valameddig a napra naponta. Fogok barnulni?

2015. júl. 4. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha fehér a bőröd,égni fogsz,ha barna,akkor barnulni.Én nem ajánlom,hogy naptej nélkül menj ki,mert veszélyes,magas az UV sugárzás,és káros a bőrödre.A naptejjel is fogsz barnulni ,nyugi:)

17L

2015. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
ha nem akkor mesz ki amikor a legerosebb az UV sugarzas, akkor naptej nelkul sokkal egeszsegesebb. tudom, sokan nem ertenek egyet, es valoszinuleg nem is kovetik a legujabb tanulmanyokat meg fejleszteseket az egeszseg teren, de kimutattak, h a naptej hasznalattol konnyebb rakot kapni a benne levo kemiakaliak miatt, mint magatol a naptol. nezz csak utana :)
2015. júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

így van, azt írják legtöbb helyen, hogy 10-től 5-ig kerüld a napon tartózkodást, én azt mondom, hogyha most mész ki először a napra, akkor 9-től 10-ig tartó intervallum alatt is leéghetsz, vagy 5-től 7-ig alatt...

-ha kerülöd ezeket az órákat, és persze nem mindjárt az első napon 8-tól 10-ig és 5-től 8-ig napozol, akkor lehet naptej nélkül, és egészségesebb is, mert semmi kémai vackot nem kensz magadra

2015. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az jó lesz,ha mondjuk délu.6tól 7ig kifekszem, 10 percenként átfordulok a másik felemre? :D
2015. júl. 4. 09:55
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

18:00 az már este.


Én amúgy életemen nem használtam óceánszennyező anyagokat, oszt mégse lett bajom.

2015. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Használj naptejet, akkor is fogsz barnulni. Az erős napsugárzás nagyon káros a bőrre, ha egyszer leégsz, már azzal rendeteget növeled a bőrrák kockázatát. Semmi olyasmit nem mutattak ki, hogy rákkeltő a naptej. A titán-dioxidra mondják, hogy az okozhatna problémát (azt is kimutatták, hogy állatokon csak), de az fizikai fényvédő, az csak a bőrödön van, így nem okoz gondot.
2015. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha alapvetően nem érted, hogyan működik a naptej, akkor ne szólj bele.


Este 6 után kifekhetsz nélküle is, de sok minden nem fog történni, ha barnulni szeretnél. Inkább ésszel, délután/reggel és bekenve kéne próbálkozni.


Amúgy a bőrrák az egyik fele (nyilván a legrosszabb), de nagyon csúnyán is öregszik a védelem nélkül vagy túl sokat napoztatott bőr. Ezt most 15 évesen talán még nem érzed, de 30-40 közt fájni fog...

2015. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Inkább nem napozok :D valahogy úgyis befog a nap, így nem hiszem h lehet bajom ;) köszönöm
2015. júl. 4. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
kedves 6-os es 7-es :D ha netan tudtok angolul, ajanlom figyelmetekbe a kovetkezo cikket egy nagymeretu kutatasrol miszerint karosabb naptejjel napozni, mint anelkul, mivel a letfontossagu D vitamin hianya sok esetben rakot okoz, es mivel ezen vitaminok nagy reszet a napbol lehet begyujteni, a naptejjel kiszurunk minden hasznos vitamint is egyben, ami segit a rak megelozeseben. es mindent osszevetve, nagyobb a rak kialakulasanak kockazata ha tartosan alacsony a D vitamin szintunk, mintha kinn fekudnenk vedelem nelkul. :*
2015. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

9-es,


angol nyelvű tanulmányokat bármiről lehet gyűjteni. Bármilyen nyelvű tanulmányokat előtúrok neked a naturahírekről vagy külföldi "kollégáiról" bármiről, sőt, az ellenkezőjéről is.


Alapvetően nem kell bikiniben heverni a napon ahhoz, hogy D-vitamint szintetizáljunk. Ahhoz bőven elég (nap)fény éri az embert a normál életvitel, jövés-menés stb. során.

Az én ismeretségi körömben eddig 2-0 a bőrrák-arány a bekenés nélkül és bekenve napozók közt. Ez nyilván nem reprezentatív, hiszen több százas-ezres tömegeket kéne vizsgálni, de nekem, mint magánembernek azért jelez valamit.

2015. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!