Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel lehet szebb és jobb...

Mivel lehet szebb és jobb minőségű a hajam? (lent)

Figyelt kérdés
Kb. kulcscsontig érő hajam van, de nagyon gyorsan töredezik és szárad, pedig nem használok hajvasalót és még a hajszárítót is próbálom mellőzni. Tangle teezer hajkefével fésülködöm, argánolajos hajolajat használok, vitamint szedtem de nem használt sokat... Sok jót olvastam a ricinusolajról, panthenolról. Kinek mi vált be? Hogy használjátok? Elsősorban a száraz részek egészségessé varázsolása a cél, de levágatnom felesleges mert eltöredezve most nincs, nemrég voltam fodrásznál, csak száraz. Meg szeretném növeszteni, arra esetleg valami tippet? Előre is köszönöm!:)

2015. júl. 11. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ricinusolaj jó lehet, de készülj kemény menetre, mert baromi nehéz kimosni :D tojássárgájával lehet keverni, felkenni a hajra, nejlonzacsit húzni rá és 1-2 órát hagyni. Kimosni átok, de nekem régebben hatott.
2015. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló (vállig érő hajam van), és ugyancsak száraz az áll alatti része a hajamnak.

Kb 2 éve festettem wella Color touch hajfestékkel, plusz Matrix total repair (piros feliratos) samponnal mostam. És vmi nagyon jó puha lett tőle.


Aztán több más hajfestéket, meg aztán samponokat is kipróbáltam, ezektől megint száraz lett, majd ezután kentem én rá mindenféle jó minőségű balzsamot, olajat (oliva, ricinus) de annyira nem jött helyre. (bár a ricinus a fejbőrömre rakva, sok kis új hajszálat eredményezett, meg mintha erősebb lenne a hajam tőle.).


Ami nekem most bevált, hogy szoba hőmérsékletű vajat rakok rá egy órára (kb fültől lefelé). Két oldalt copfba fogtam és a gumi alatti részre kentem.

Meg most vettem szilikonmentes sampont és balzsamot (Matrix Keratin), és matrix hajfestékkel festettem be fodrásznál,

remélem helyre jön a hajam hidratáltsága.


Szóval szerintem a samponon irtó sok múlik.

Nekem ami eddig puhává tette a hajam: MAtrix total repair sampon(fodrászoknál kapható), L'Oreal Elseve festett hajra sampon (piros tubusos), illetve remélem ez a Keratin-os sampon is jó lesz ami szilikon és parabén mentes.


Ja, plusz még annyi, hogy langyos levegővel keveset szárítom, utána fönt egy hajgumi, középen és legalul (nem szorosan fogva). Így marad 1-2 órát, és így nem kell meleg levegős hajszárítóval egyenesre szárítanom. Szép egyenes lesz, és sokkal puhább a hajam.

2015. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket!:)
2015. júl. 13. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!