Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A herpeszt mivel lehet eltünte...

A herpeszt mivel lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
ez a 4. nap h kijött és nagyon fáj.
2015. júl. 31. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sebfertőtlenítő alkohollal szoktam letörölni, majd bekenem Zovirax-szal. Leginkább ez a készítmény vált be, már ha neked is ajakherpeszed van. Fontos hogy ne piszkáld!

Próbáltam tapaszt is(hamar leesett, nem volt olyan hatásos, látványra sem volt jobb), gyógynövény alapút, de eddig ez tűnik a leghatásosabbnak.

2015. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha már kijött akkor olyan túl sok mindent nem tudsz csinálni kb. 7-8 nap kell, hogy teljesen elmúljon de az elején és közepén fáj a legjobban, a végére már csak egy seb marad a herpeszből.


A legfontosabb, hogy amikor nincs akkor megfelelően védekezzünk ellene, ez alatt azt értem, hogy nem iszunk más emberek után (pohárból, üvegből stb.) csak miután jól elmostuk. Az evőeszközöket is jól elmossuk és utána eszünk. Piszkos kézzel nem érünk az ajkunkhoz.

Egyszer kiskoromban egy filctollal 4-5 helyen pontot rajzoltam a szájamra. Másnapra ugyanazokon a helyeken herpeszek jöttek ki.


Tehát fontosabb a védekezés mint ha már kijött és utána kezeljük.

2015. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. júl. 31. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
sószappan
2015. aug. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!