Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fejbőrre szabad kenni...

A fejbőrre szabad kenni kókuszolajat? Nem hullik tőle a haj?

Figyelt kérdés
Finomítatlan kókuszolajjal szoktam bekenni a hajam, de a fejbőrt és a hajtöveket mindig kihagyom (majd néhány órát rajta hagyom és lemosom). Állítólag a fejbőrbe masszírozásával a haj növekedésében segít, de valahol olvastam, hogy ha olajat kenünk a fejbőrünkre, hullani fog, és még zsíros is lesz. Ti szoktátok fejbőrre is kenni? Használ?

2015. aug. 3. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor oda is kentem, a hajam nem hullik jobban mint szokott, nem hinném, hogy ez a része igaz lenne. Viszont amikor megszárítottam tényleg zsírosabbnak nézett ki, de érzetre nem volt olyan. Következő nap pedig megint normálisan nézett ki(este mostam hajat) De szerintem ki lehetett volna mosni rendesebben is, mint ahogy én tettem, szóval lehet, hogy bennem volt a hiba:D
2015. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sose volt gond ezzel, pedig minden hajtőfestésnél kókuszolajjal kenem a fejbőröm, úgy kevésbé árt a festés. A kókuszolaj nem sűrű annyira hogy hajhullást okozzon szerintem, az inkább a ricinusra jellemző, a zsírosodás is mert a ricinust lehetetlen rendesen kimosni a sűrűsége miatt. A haj növekedésében meg maga a masszírozás segít, nem az olajak.
2015. aug. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor lehet, hogy majd kipróbálom a fejbőrömre is. :)
2015. aug. 4. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az miatt hullana. A ricinusra szokták mondani, hogy hullik tőle. A fejbőrnek nagyon jó a rozmaring olaj, hajnövesztő. :)
2015. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. aug. 15. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!