Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csodasampon kellenbe, tudnátok...

Csodasampon kellenbe, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem egy nagyon jó minőségű, tényleg hatásos samponra lenne szükségem

Az én hajammal az a probléma, hogy vékony szálú és sajnos kevés.

Természetes szőke hajam van ( ezüst szőke ), sose festettem, viszont nagyon szeretnék max. lapockáig érő hajat.


Kicsit szeretném rendbe tenni, ugyanis mostanában elhanyagoltam :(


Jó lenne, ha tudtánk olyan sampont és balzsamot ajánlani, ami erősíti a hajszálakat ( akár proteines sampon is lehet ), de emellett fényt is ad a hajkoronánat, tartást.


Nem száraz ugyan a hzajam, de egy kis nedvesség pótlás se ártana neki, néztem vízhiányos hajra sampont, de annyira még se száraz a hajam....


Tehát, a megfelelő sampon, ami nekem kellene, az védje a természetes hajszínemet, rakja kicsit rendbe a szerkezetét, erősítse ( ha lehetséges ), és a nedvességet is segítse pótolni, valamint adjon fényt.


Sok mindent kipróbáltam: Syoss és Avonos keratinos sampontól kezdve a Weláig sok mindent.


Tud valaki valami jót ajánlani? ami nem a csillagos ég és nagyon jó?



2015. aug. 6. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia :)

Nekem is hasonló problémáim voltak, és èn is végigkísérleteztem a drogéria polcait, de kb egy dolog vált be, amit egy volt-fodrász ismerősöm ajánlott. Az olajos masszázs, és hajpakolás. Használhatsz extraszűz olivaolajat, kókuszolajat, meg még sok félét, interneten rákereshetsz hogy melyik milyen hatásokat fejt ki pontosan. A lényeg hogy egy kicsit megmelegíted mikroban az olajat (de azért ne égessen) és bemasszírozod a fejbőrödbe, meg a hajad többi részébe. Ha van rá lehetőséged, hagyd fenn éjszaka (addig csavard törcsibe, vagy húzz rá zuhanyzosapkát, majd reggel mosd le. De elég csak 2-3 óráig is fenn hagyni. Aztán samponnal mosd le magadról,alaposan. Elég hetente egyszer csinálni.

2015. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak ha kókuszolajat használsz, figyelj hogy préselt legyen (csak akkor az ha rá van ìrva a dobozára!!!) Mert a hidrogènezett inkább árt mint használ. Ès 100%os legyen. Aztán (bocs hogy sokat irok)

1.Ne mosd minden nap. A fejbőr-olajok is segítenek a hajnak abban hogy egészséges maradjon és a mosás eltünteti az olajakat, így ha mindennap mosod, kiszárad

2.Nincs vasalás! Ha mindenképp kell egy különleges eseményre , használj hővédő sprayt.

3.Igyál sok vizet. Így hidratált maradsz.

4.Vitaminok. a vitaminok is hozzájáulnak a haj egészségéhez, hogy melyek ezek a vitaminok keress rá neten és gondoskodj hogy napi szinten juttass a szerevezetedbe.

5.Egészséges táplálkozás.

6. Az alváshiánytól és a stressztől is hullhat a hajad.

7. A samponod legyen parabèn és szilikonmentes. És ha lehet alkohol se legyen benne, az kiszárítja a hajad.

8.Ne fesd a hajad.

9.Mikor fésülöd, ne a hajtövektől a hajvégekih csináld kapásbol. Először csak az also 5 centit fésuld, majd kezdheted egyre feljebbről a mozdulatot, ìgy nem tèpsz ki annyi hajat.

10. Ne szárítsd hajszáritoval mosás után, hagyd hogy természetesen száradjon.

11. Ne mosd forró vízben, az hasonló hatásu, mint a hajvasaló. A víz legyen langyosmeleg, ès ha hideg vízzel öblíted le a végén a hajad, kap egy extra fényt.

12. Most ennyi jutott eszembe de ha többre is kiváncsi vagy, ajánlom a youtube videokat. Csak keress rá hogy "Tips for healthy hair"

Első voltam, remélem hasznomat vetted.

2015. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a tigi vált be, mindenféle hajtípusra van termék, kevés kell belőle, így sokáig elég.
2015. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves elsőmnek válaszoló.


Köszönöm a hozzászólásaidat és a válaszokat :)


1. Nem mosom minden nap a hajamat, 3 naponta mosom, bár ez attól is függ, mennyire szennyeződik, de ha nagyon, akkor kénytelen vagyok, de inkább a 3 nnapot tartom.

2. Évekkel ezelőtt vasaltam a hajamat, azt is max. 2X, de soha többet!

3. A megfelelő folyadékmennyiség bőven megvan, napi 3 liter vizet megiszok, ha nem többet :)

4. Vitaminok, eszem sok gyümölcsöt, bár pótolni mindig lehet valamit.

5. Igyekszem megfelelően és egészségesen táplálkozni, bár ez nem mindig jön össze

6. Alváshiány és stressz soha nem játszott nekem közre a hajhullásomban ( akkor már inkább gyulladás: fog vagy belső valami )

7.Tudsz esetleg ilyen samponokat ajánlani? megköszönném, ha írnál pár jobb minőségűt.

8. Sose festettem a hajam és nem is szándékozom.

9. oké, ez jó ötletnek tűnik.10. Sose rögtön mosás után szárítok, de szárítok, mert ha nem, szénakazal a hajam. Ha pedig szárítom, sose a legforróbb fokozaton, hanem majdnem a hideg levegővel ill. langyossal.

11. A forróvizes hajmosás alapból ki van zárva, csak a langyos víz, ill kéz melegbe szoktam öblíteni :)



A kérdésem pedig még mindig az lenne, hogy a fentebb leírt kritériumok alapján, tud - e valaki valamilyen sampont ajánlani? névvel, márkával együtt leírva vagy esetleg link.


Köszönöm.

2015. aug. 7. 10:09
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap vettem magamnak egy Helia D. hajerősítő sampont és balzsamot, 26 gyógynövény kivonatát tartalmazza, szilikon és adalékanyag mentes :)


Kíváncsi vagyok nagyon ^^

2015. aug. 8. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!