Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tüntethetném el a...

Hogyan tüntethetném el a festett szőkés-barna hajból a narancssárgás csillogást?

Figyelt kérdés
Eredetileg sötétbarna a hajam és azt festettem be fodrásszal szőkés-barnára de már akkor is megvolt a narancssárgás csillogás. Azóta kétszer voltam fodrásznál, hamvasítót és egy árnyalattal világosabb szőke hajfestéket tett fel. Segített is, már nem olyan intenzív, sötét narancssárga a színe de napon meg néhány boltban még megvan az a csillogás. Mit tehetnék, hogy végre szép szőkés-barna legyen a hajam? (aszkorbinsavas hajpakolást már próbáltam)Köszönöm előre is a válaszokat!

2015. aug. 16. 15:41
 1/5 anonim válasza:
Heti egyszer használj hamvasító sampont és 5 percre hagyd a hajadon mindig. Csak vigyázz, ha túlzásba viszed szürkés-lilás árnyalata lesz a hajadnak. Nekem működik:)
2015. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen hamvasítót használsz és hol lehet venni?:)
2015. aug. 17. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A hamvasító a sárgaság ellen van. Ha narancsos a hajad azon nem fog segíteni, mivel az ellen nem lila színezék kell (ami a hamvasítóban van), hanem egy normális fodrász aki tudja mit csinál.
2015. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Pontos tanácsot adni nem tudok, mivel nem biztos, hogy valóban narancssárga csillogást látsz a hajadban (lehet ez erősebb sárga, illetve vörös árnyalat is). Én is egy fodrász szakember felkeresését javaslom, de ha minden kötél szakad, akkor vedd figyelembe az alábbiakat!


Mivel mindegyik színnek más a komplementere, tehát ellentétes (kioltó) párja, ezért nem mindegy, hogy mivel kezeled a hajad!


sárga – lila

narancssárga – kék

vörös – zöld

stb.


Van több példa is, de téged ez a 3 érdekel! Tehát…! Válaszd ki pontosan, hogy melyik színárnyalatot szeretnéd semlegesíteni (tapasztalataim alapján nem ritka, hogy mindhárom jelen van), és olyan direkt-színezőt, vagy színező sampont keress, amely a semlegesíteni kívánt színárnyalat komplementer pigmentjeit tartalmazza! Tartsd be a használati utasításokat, és ügyelj a túlpigmentálás (elszürkül, elmattul a hajad színe/fénye) elkerülésére, ezért ne vidd túlzásba az anyag használatát!

2015. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó.. honnan tudok ilyen sampont szerezni?
2015. aug. 21. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!