Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Háton lévő pattanások nyomaina...

Háton lévő pattanások nyomainak eltüntetése otthon?

Figyelt kérdés

amiért télen olyan pólókat hordtam, amik betakarták a hátam, ezért az amúgy is aknés bőröm a hátamon teljesen eldurvult, és rengeteg gyulladt jött ki minden nap, már talán több mint 2 éve és azóta is. de most nyáron szellős pólókat hordtam, és így lényegesen kevesebb ilyennel gyűlt meg a bajom, igaz, még így is rengeteg kisebb pattanás van a hátamon. de ami a legrosszabb, hogy nagyon durván foltos. az egész TELE van velük, és tényleg nem túlzok... csomó szürke és lila foltok, és beterítik az egész hátamat, főleg a felső részét. gondoltam ha lebarnulok, eltűnnek, úgyhogy nyáron sokat napoztam, és igaz lebarnult a hátam, de még így is nagyon látszanak. mit tegyek?nektek van valami módszeretek erre? mert nekem tényleg nagyon durván tele van, és már nem tudom mit csináljak.


(a dekoltázsom is hasonló helyzetben van, csak a hátam azért durvább)


2015. aug. 26. 17:10
 1/1 Sunshinedoll ***** válasza:

Testen lévő aknét ugyanúgy kell kezelni, mint az arcon lévőt. Használj gyengéd, alkoholmentes lemosót, tusfürdőt, szalicilsavas hámlasztót és valamilyen benzoyl peroxidos készítményt.

Kerüld az irritáló összetevőket (alkohol, illatanyag, néhány növényi kivonat, bizonyos illóolajok).

Bőrgyógyász írhat fel neked valamilyen isotretinoin tartalmú szájon át szedhető készítményt, ami nagyon hatásos az akné ellen. Ha nem használ, akkor a bőrgyógyász valószínűleg túl kevés adagot írt fel, menj vissza és kérj nagyobb dózist.

Használj fényvédőt, ahol éri a nap, hogy a napsugárzás ne rontson a helyzeten.

2015. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!