Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zindaclin 1%-os gélről vélemén...

Zindaclin 1%-os gélről vélemények?

Figyelt kérdés

1Hónapja felírta nekem a bőrgyógyász mert semmi nem segít a hátamon és a vallamon lévő pattanásokra,de még nem nagyon látok valtozást.

Nektek segített?

Mennyi idő múlva látszik változás?



2015. aug. 29. 18:36
 1/3 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Csak ezt használod? Mást nem írt fel a bőrgyógyász?

A Zindaclin egy klindamicin nevű antibiotikumot tartalmaz, ami hasznos lehet a baktériumok növekedésének gátlásában. A klindomicin elsősorban helyi használatra alkalmazható antibiotikum, és ebből kifolyólag a P. acnes, ami az aknét okozó baktérium, könnyen rezisztenssé válhat rá.

Érdemes lenne esetleg a benzoil-peroxiddal próbálkozni (ez nem antibiotikum, tehát rezisztencia kialakulása nem veszélyeztet, viszont ugyanúgy megöli a P. acnét, és a bőr faggyútermelését, zsírosságát is csökkenti, szóval a benzoil-peroxidos kezelés során érdemes odafigyelni, ne száradjon ki nagyon a bőr), vagy adapalénnel (ez pedig az A-vitamin egyik formája, szintén hatásos akné ellen), vagy akár adapalén-és benzoil-peroxid keverékével.

Tehát röviden: A Zindaclin antibiotikumot tartalmaz, és a baktérium rezisztens lehet az antibiotikumra, éppen ezért érdemes kiegészíteni egyéb kezeléssel, pl benzoil-peroxiddal.

Remélem, érthető voltam, ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2015. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
25%
Bocsánat, a klindamicint nem elsősorban használják helyi kezelésre, hanem arra IS használják (pontosabban akné kezelésére használják helyileg, kicsit zavarosan fogalmaztam az előzőekben). Nem tudom egyébként, mennyire hatásos P. acnes ellen, mert amennyire én ismerem, inkább Streptococcus és Staphylococcus ellen alkalmazzák.
2015. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is azt írta fel a bőrgyógyász, még a nyár elején. Mivel belső eredetűek a pattanásaim , nem nagyon használt. :( Először láttam egy kevés változást , amikor gyógyszert is szedtem mellé,de most ugyanolyan mint a bőrgyógyász előtt volt.
2015. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!