Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Először tervezem borotválni a...

Először tervezem borotválni a hónaljam, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Arcszőrzet borotválásban sem vagyok túl jártas, tehát az alapokra is szükségem lenne. Előtte levágjam ollóval rövidre? Milyen irányból csináljam(fentről vagy lentről)? És mielőtt kérdeznétek, hogy minek, meg meztelen csiga akarok- e lenni... Nem, engem zavar a szőr, és nem divatból vágnám le!(14 éves vagyok)

2015. aug. 29. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát...ha nagy akkor levághatod, esetleg óvatosan hajnyíróval is. Utána jól benedvesíted, borotvahabot vagy szappant rá, jól elkened, aztán lentről felfelé, közepes nyomással végighúzod amíg baba nem lesz :D

Nekem kipattog ha fentről lefele csinálom, de nem mindenkinek. Mivel ez lesz az első, utána talán kis arcszeszt rá, aztán mosd le. Hidratálókrémet rakhatsz rá utána, esetleg babaolajat.

17/F

2015. aug. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 freedom12 válasza:
Felesleges ollóval levágnod előtte hisz ha jól borotválod le akkor nem lesz semmi nyoma szőrszálaknak. Úgy kell borotválkozni hogy a növéssel ellenkező irányba huzod... pl. hónaljnál fentről lefelé. Csak nehogy megvágd magad.. előnek csak óvatosan.
2015. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Olvasgattam itt erről kérdéseket, és úgy látom itt sincs annyira megállapodás az iránnyal kapcsolatban. Talán inkább lentről próbálom meg. Az biztos, hogy nagyon óvatos leszek, félek attól, hogy megvágom magam. Az viszont nem rossz, ha túl óvatos vagyok?
2015. aug. 29. 21:32
 4/8 anonim válasza:
Én úgy szoktam hogy bevizezem, betusfürdőzöm a hónaljam (hogy jobban csússzon a borotva) és fentről lefelé borotválom. Közben folyó víz alá tartom a borotvát 2-3 húzás után hogy kimossa a szőrt. Ugye a hónaljadnak van egy kis mélyedése.. Na azt úgy szoktam hogy ott a bőrt kifeszítem, és akkor oda is odaférek :) Remélem tudtam segíteni, sok sikert!
2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudtál, főleg a "mélyedés"-es résszel, köszönöm a választ :)
2015. aug. 29. 21:39
 6/8 anonim válasza:
Nagyon szívesen :) Ha bármiben tudok még segíteni, írj rám nyugodtan!
2015. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nincs "egységes irány", mert ugyan jól néz ki ha fentről lefele csinálod, de sok embernek kipattog a bőre ettől, és az kellemetlen. Én ezért szeretem lentről csinálni. :)

Megvágni nehezen vágod meg magad ha jól csinálod, mondjuk bele kell jönni, de ha nem nyomod elég erősen, akkor meg nem szed le kb semmit sem :S

2015. aug. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyébként ezt a megvágom magam dolgot se úgy képzeld el,hogy azonnal ég,csíp,fáj. Miután megvágtad magad el kell jutnia a "fájdalomnak" a tudotodig,és csak rövid idejig fáj. Viszont ha mély a vágás,akkor az izzadtság kicsit csípheti,de ne parázz. :)

Egyébként pedig boltban lehet venni aloeverás hidratáló krómet,és az nagyon jó.

2015. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!