Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valakinek kivan szőkítve a haja?

Valakinek kivan szőkítve a haja?

Figyelt kérdés

hogyan zajlik a folyamat? megbántátok? ill. ha kivan szőkitve lehet utána festeni a hajat pl világos lilára. Gondolkodom a szőkítésen mert bármilyen színre fetem a hajam nem fogja meg ha megis fogja alig tart 2hétnél tovább. És amugy az egészségi állapot kihat a haj szőkitésre?

válaszokat köszönöm :)



2015. aug. 30. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szőkítve van.Az egész onnan indult,hogy a sötétbarna hajamat feketére festettük. Kb 2-3 évig szerettem is aztán egyszercsak úgy döntöttem,szeretnék visszatérni a barnához(nem olyanra mint az eredeti színem,hanem valami szép barna/világosbarna).Mindig is mamám festette a hajamat,így mondtam neki hogy most barna lennék.A festéket én szoktam venni,ő nem ért hozzá milyen színre milyen stb,csak festi(de azt nagyon jól).Nos a lenövésemet be is fogta a festék viszont maradt fekete:D.Rá nem is tudom mennyi időre mama elvitt fodrászismerőséhez,hogy leszívja a feketét.Miután leszívta befestette különböző festékek keverékével,hogy ne kapjunk nagyon brutál színt,azonban így is egy jó darabig csibesárgás-foltos-csúnya volt a hajam.Mivel én nem szerettem volna szőke lenni ezért barnával kezdtük(7-es árnyalat ami én hajamon 6-os volt)...az évek során mindig egyre világosabbat vettem mert megtetszett.Jelenleg 10-es a színem és most szeretnék 8-as lenni,mert már túl szőke.


Hogy megbántam-e?Nem...viszont hogy mindig egyre világosabb festéket vettem azt igen,ugyanis most nem olyan könnyű elérni a 8ast:)

2015. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2015. aug. 30. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kiszőkítettem a hajam, hogy utána vörösre festessem. Megbántam kicsit, mert eleve vékony szálú hajam van, és a szőkítés után könnyen gubancolódik, töredezik.

Hogy szőkítés után festetheted-e világos lilára, az az eredeti hajszínedtől függ. Ha pl. sötétbarna/fekete hajad van, akkor az szőkítés után narancssárgás lesz, és ezt a színt nem fedné el a világos lila.

A folyamat úgy zajlik, hogy a fodrász kikeveri az oxit a szőkítőporral, és felviszi ecsettel a hajadra. Utána várni kell egy kicsit a kívánt hatás elérése érdekében. Ha csak néhány tincset szeretnél szőkíteni, akkor a szőkítővel bekent tincseket melírfóliába csavarja, hogy a többit ne fogja meg.

2015. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a szőkítés mindenáron a poros megoldást jelenti-e.


Én sima bolti Palette-tel szőkítem, vagyis hát direkt nem olyat veszek, amiben van por, hanem olyat, amire rá van írva, hogy X árnyalatot világosít.


Nem bántam meg, évek óta csinálom, eddig ez a legjobb hajszínem.

2015. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2015. aug. 30. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem majdnem fehérre le van szőkítve, bár most neonzöldre van festve :p és igen valamilyen szinten roncsolja a szőkítés, attól függ hány százalékos szőkítő
2015. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!