Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A homlokom tele van pattanasok...

A homlokom tele van pattanasokal mit tehtek ez ellen?

Figyelt kérdés
13 eves vagyok oke hogy most ez a tinikor es akkor pattanasok de engem idegesit az osztalyombol is en vagyok az egyetlen pattanasos es ez nagyon szarerzes kerlek segitsetek :/ 13/lany

2015. szept. 1. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Van frufrud? Az ront néha rajta. Másrészt tudom, hogy rossz, de előbb-utóbb mindenki átesik ezen...
2015. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg,tudom könnyű mondani,de a stressztől csak rosszabb lesz. Annyival tudlak megnyugtatni,hogy legalább te leszel túl a leghamarabb ezen és utána szép bőröd lesz. Nekem olyan 18 éves korom körül jöttek elő a pattanások,pont addigra mire minden lánynak szép kitisztult arca lett :)


Érdemes lenne felkeresni egy bőrgyógyászt ,hogy segítsen kezelni még most az aknékat. Gyógyszert nem ajánlom,hogy szedj,főleg addig amíg nem próbáltál ki enyhébb megoldásokat.

Ha nem akarsz bőrgyógyászhoz menni,esetleg anyagilag sem tehetitek meg akkor pár havonta egy tini kezelésre menj egy kozmetikushoz.

Ha pedig ez sem akkor az Akneroxid nevű krémet tudom ajánlani jószívvel. Ebben olyan összetevők vannak amelyek kifejezetten a pattanást okozta bacikat öli meg,tehát elég gyors javulást tud eredményezni és tartós is. Amire vigyáznod kell,hogy magas szárító hatása van,tehát hidratálnod kell utána és mindenképp fényvédőt kell mellette használnod (még télen is!). Gondolom szolizni nemjársz,tehát ez nem probléma.

Én hidratálónak a La Roche Possey Effecler Duo + használtam,elég húzós ára van,de sokáig elég és tényleg nagyon bevált.


Heti egyszer gőzölj kamillával, hetente egy-két alkalommal radírozd a bőröd és fontos a mindennapi tisztálkodás is!

Nem tudom mennyire durva a helyzet,ha kevésbé akkor lehet,hogy egy jó tonik-hidratáló kombó is elég lenne.

Esetleg szappan,teafaolaj,Vermix szárítómix. Neked kell kitapasztalnod,hogy mi a jó a bőrödnek,de vigyázz.

Ne egyszerre kezdj el kisérletezgetni és ne váltogasd hetente a termékeket.

Ezt a hibát énis elkövettem. Legalább 2 hónapig használj egy terméket és ha akkor sem hat akkor lehet tovább keresni,idő kell mire javulást tapasztalhatsz.


Ezen kívül amit mindenképp érdemes lenne betartanod az a napi min 2l víz és a megfelelő napi gyümölcs-zöldség bevitel. Már ha ezeket betartod is biztos sokat segítesz a helyzeten.


Esetleg csinálhatsz néha pakolást is. Lehet kapni készen (én az agyagos arcpakolást szeretem),de csinálhatsz házilag is. A kurkuma pakolás is szép eredményt hozhat:

-kiskanál kurkuma,kanál liszt,egy kis tej és kész is.

Aztán ott van a fahéj,paradicsom,eper,citrom ezek is mind jótékony hatással lehetnek. Sok jó receptet találsz a neten,de ezekkel is óvatosan!


Ha kérdésed van írj nyugodtan. Végig jártam már ezt az utat. 19l

2015. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Benzoil-peroxid hatóanyagú termékek nagyon hatásosak lehetnek. Illetve érdemes beszerezni valamilyen BHA hámlasztót, ami majd szépen helyreállítja a bőr faggyútermelését.

Ne piszkáld, ne kapard el, mert csak hegesedni fog.

Ne használj alkoholtartalmú bőrápolási termékeket (lemosókba, tonikokba szoktak ilyet rakni), mert az csak rosszabbá teszi a helyzetet.

Ha nincs BHA, agyagos pakolások is jók lehetnek, de mindig hidratáld utána a bőröd, ne száradjon ki.

Az akneroxidot érdemes kipróbálni.

2015. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az Isotrexin gél vált be,leszárítsa a pattanásokat,és meggátolja az ujak képződését.Sajnos vényköteles,de szerintem háziorvos is felírja.
2015. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!