Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás miatt pattanások?

Borotválkozás miatt pattanások?

Figyelt kérdés

No, az egész úgy kezdődött, hogy általános iskola vége fele elkezdtem borotválni a bajszomat, akkor még csak azt. Már akkor is észrevettem, hogy a borotválkozás miatt kipattog a bajszomnál, volt hogy elég durván. Azóta eltelt pár év, és már mindenhol borotválkozok de még nincs teljesen összefüggő arcszőrzetem (és úgygondolom nem is lesz, mert nem túl erőteljes most sem.) Bajszom után jött az állam, az is ugyan úgy kipattogot, aztán már az egész arcom, és egyre durvábban. Ha 1 hétig nem borotválkozok szépen tűnnek el a pattanások, ha pedig megborotválkozok már másnapra tiszta pattanásos az egész arcom. Persze meghagyhatnám az arcomon a szőrt, de mivel nem összefüggő, valahol van valahol nincs ezért elég bután néznék ki úgy.

Börgyógyásznál is voltam már többször, vagy 5 féle krémet kipróbáltam, maszek bőrgyógyásznál is voltam már, a krémek nem használnak. Említett valami bogyós gyógyszert pattanások ellen, de az valami brutális.. Vérvétel hetente, 0 alkohol, és elég durva mellékhatásai is vannak. Én pedig úgyérzem az egész a borotválkozás miatt van, ezért nem akarok ilyen durva gyógyszert beszedni.

Ötlet?


2015. szept. 24. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ötletem nincs ellene, de nem lehet hogy fém allergiád van?! Legalábbis nekem az van és emiatt kipattogok a borotválkozástól. Habár én lány vagyok.
2015. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném mert csak az arcomon pattogok ki borotválkozás miatt, máshol nem. Meg van nyakláncom és fültágítóm is (ami fém.)

Ja egyébként 18/F

2015. szept. 24. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Elektromos borotvát próbáltad már? Van akinél az megoldja a dolgot.
2015. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyaklánc, fültágító...hehehh


Nekem is van nyakláncom ami bizsu (nem orvosi fém) és attól nem pattogok ki. De borotvához nyilván másmilyen fémet használnak, gyártásához.


Viszont ha csak az arcodon akkor ötletem sincs.

2015. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elektromos borotva? Na erre még nem is gondoltam, ezt ki fogom próbálni.

Egyébként a nyakláncom ezüst, a fültágító meg lövés sincs milyen fémből van :D

2015. szept. 24. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!