Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 14 évig szőkére festett (nem...

14 évig szőkére festett (nem szőkített) hajból, lehet egy lépésben barnát csinálni?

Figyelt kérdés

Mindig Palette festéket használtam, általában a lgvilágosabb színekkel volt festve. Pár hónapja mindig ezzel: [link]

Váltanék barnára... Valami ehhez hasonló árnyalatot hogyan lehetne elérni? [link]

Illetve mi történne, ha én egy ilyen festékkel nekiállnék itthon a festésnek?


2015. okt. 20. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Természetes színt válassz, aminek 0 a 2-3. száma, akkor biztosan nem lesz zöld. Más gond nem nagyon lehet.

Azzal nem lesz gond, hogy befogja. Én is festettem már szőkét barnára. Nekem nem dobta le.

De jól gondold meg, mert festett barnából már nagyon nehéz szőkét csinálni.

2015. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Világosabbat válassz mint amilyenre szeretnéd.
2015. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvasom, hogy vissza kell pigmentálni, másként nem marad meg a szőkén a sötétebb szín. Úgy 8 évvel ezelőtt volt már egy bekattanásom, és akkor hirtelen, egyik pillanatról a másikra feketévé váltam, de azt fodrász csinálta. Hogy akkor volt-e visszapigmentálás, vagy sem, arra már nem emlékszem. De arra igen, hogy minden festés után 3.-4. héten a hajam hossza már inkább csak barna volt, nem fekete, tehát jelentősen kopott a szín. Igaz akkoriban minden 2. nap mostam hajat.
2015. okt. 20. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
én voltam szőke. egy lépésben újra barna lettem. bár ajánlom a fodrászt, hogy tuti egyenletes legyen, ne maradjon ki tincs. én mindig itthon festek hajat, de ezt fodrászalra bíztam :) arra készülj fel, hogy kopni fog majd. ha barna akarsz lenni kell 2-3 alkalom, hogy ne kapjon utána vilagosra
2015. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
és ha otthon fested szerintem fodrász kellékesbol vedd a festeket. ott segitenek is, hogy melyiket vedd, mennyi oxival. lényegesen jobb és szerintem olcsóbb mint a drogerias festék.
2015. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Én mindig drogériással festem. Így nincs hibázási lehetőség a keverésnél. Teljesen jó!

Mivel azt írod, hogy nem lett szőkítve, vagyis leszívatva a hajad, csak festve, így visszapigmentálni sem kell.

2015. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De, szőkítve lett a hajad, mivel a belinkelt szőke festék szőkítő, és elég erős is... szőkített hajat meg mindig vissza kell pigmentálni, másképp lekopik a festék róla igen hamar.
2015. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ekkora tónuskülönbségnél már kötelező visszapigmentálni, különben nem lesz jó és tartós az eredmény.

Ezek a bolti festékek ilyen szempontból megbízhatatlanok, mert ki tudja, milyen pigmenteket tartalmaznak pontosan?

Egy középszőke festék van a dobozban, aminek van hamvas beütése is. Azt is tudni kell, hogy a dobozon levő képek mindig világosabbnak látszanak, mint amilyen eredményt kapsz. A hajad jelenlegi állapotától is függ, mi lesz festés után: ha a sok szőkére festés miatt károsodott a hajhossz, foltos is lehet, viszont épp a hiányos kutikula miatt hamar kikopik a festék, és az sem egyenletesen szokott történni. Én fodrászra szavazok, abból is olyanra, aki ért a hajfestéshez.

2015. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meggyőztek azok, akik azt javasolták bízzam fodrászra. :)
2015. okt. 27. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!