Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Cukorgyanta használata?

Cukorgyanta használata?

Figyelt kérdés

Ma elkészitettem házilag, jó volt, de minden tépés után melegiteni kellett újból. Hogyan tudnám azt megvalósítani, hogy mindvégig folyékony maradjon?

Vagy elrontottam a készitését?:S


2010. márc. 18. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit tettél bele?Lehet,hogy hiányzik valami.
2010. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

300 ml cukor 75 ml viz 74 ml citromlé(igazi)

jó volt mert kiszedett mindent, csak mindig megszilárdult ezért melegitenem kellett folyamatosan

2010. márc. 19. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összetétel jó!
2010. márc. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor lehet túlfőztem?:S
2010. márc. 20. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de sajnos nem voltam ott,de lehet kapni készen!Kis drogériákban nézd meg,nem olyan drága és bárhová használhatod,biztos elfogy.Nem olyan macerás,mint az otthoni és biztos gyorsabban tudsz vele dolgozni.Vagy még talán,hogy hagyd a tűzön,nagyon alacsony lángon,hogy ne tudjon kihűlni,vagy tedd forró vízbe a tálat.Remélem tudtam segíteni.
2010. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A recept, amit én használok és nagyon jó:

2 csésze cukor (40 dkg)

fél csésze citromlé (lehet bolti is, 10dkg)

fél csésze víz (10 dkg)


Nem kell félni, hogy túl sötét lesz a főzés során, sötétnek kell lennie. Ez a mennyiség nem olyan sok, kb. 2-3 szőrtelenítésre megfelel. Szóval aki először csinálja annak megfelel ez a mennyiség. Miután megkapta a szép színét, öntsétek ki egy üvegtálba (lehetőleg kevergessétek valamivel, hogy azért ne kössön meg, mint a beton). Én egy nagyobb lábasba tettem meleg vizet és abba tettem ezt a gyantával teli kis üvegtálkát. Így lehűtötte hamar, de viszont nem engedte lehűlni teljesen, hiszen átvette a forróságát a víz és melegítette. Szóval olyannak kell lennie, mint a sűrű méznek (ha nem fogyott el és újra szeretnétek használni, akkor csak melegítsétek meg a mikróban de figyeljetek arra, hogy ne hagyjatok benne megkötni semmilyen fém tárgyat pl. kés vagy kanál). Majd egy kenőkéssel, spatulával felviszitek a területre és textilt rá és úgy lerántani. A száliránnyal ellentétesen kell felvinni és a száliránnyal megegyezően eltávolítani. De lehet úgyis, hogy egy kis adagot a kezetekbe vesztek (nem kell megijedni, ha össze-vissza nyúlik a kezedben, ahogy megdermed, leválik a kezedről, bár tény, hogy ragacsos lesz) rányomjátok a területre majd leránt.

Nekem a hosszú szőrökbe csak beleragadt, fájdalmas volt. De a rövidebb (kb. 5mm-es szőröket) szinte fájdalom nélkül kirántotta. A hideg gyanta, az epilátor elbújhat.

Intim területen is használhatjátok, de vágjátok le olyan rövidre ollóval, amennyire csak tudjátok. Szinte fájdalmatlan.

Az eltávolítása egyszerű: meleg vízzel, semmi szappan vagy mosószer.

Szóval én meg vagyok vele elégedve mindenhogy. Megnyugtató volt játszadozni a nyúlós valamivel :D. Eleinte ki kell tapasztalni, hogy mennyit tesztek rá de hamar bele fogtok jönni. A végén kenjétek be valami testápolóval.

Remélem kedvet kaptatok hozzá! El kell, hogy mondjam, én kissé böte vagyok ilyen "csináld magad" téren mégis elsőre sikerült! Csak bátorság az egész. Nem hittem volna, hogy ennyire megkedvelem. Olcsó, egy szabad délutánon bárki megcsinálhatja!

Anett/24

2010. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anett, taníts meg engem is :-)
2013. aug. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es!


A 6-os Anett vagyok, mégis mire tanítsalak? :D Leírtam mindent.

2013. aug. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!