Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a legtöbb fodrász spórol a szerekkel?

Figyelt kérdés

Nekem van igényem rá, hogy minőségi szerekkel készüljön a hajam (festés, mosás, hajformázók). Egy kisvárosban élek, az összes fodrászt kipróbáltam már. Most egy Loreal szalonba járok és egyszerűen felháborító, ami megy. Hírdeti magát, hogy milyen minőségi Loreal termékekkel dolgozik.

A sok hiszékeny ember ezt el is hiszi, megbíznak benne. Sokat járok fodrászhoz és látom mit csinálnak. Pl. tegnap míg a festék a fejemen volt, addig ültem és néztem, ahogy a többi vendég haja készül. Hangsúlyozom Loreal szalonban a legolcsóbb Kallos hajhab, Schwarkopf lakk.. Persze a kirakat tele van jobbnál jobb Loreal termékekkel. Már abban sem vagyok biztos, hogy a fejemre kent festék Loreal volt. Van egy kisegítő fodrász mellette, aki mossa is a hajakat. Mentem volna a mosóba, mkre mondja a kisegítő, hogy várjak, míg feltölti a sampont. Szégyeltem nagyon bámulni, de annyit láttam, hogy valami kannából öntötte a sampont a Loreal Expert csilli- villi flakonjába. De még azokon az olcsó szarokon is spórolnának.. Köztudott, hogy a hajat illik kétszer átsamponozni. Ehelyett mindig csak egyszer mossák át. Aztán a minőségi balzsam helyett jött a Serial Lattes pakolása a frissen festett hajamra. Szárítás után jött volna a steampodos vasalás, de semmit nem rakott a hajamra, csak átvasalta a steampoddal. Azért ez eszméletlen, hogy 10000 Ft.-ot fizettem tegnap. És ez városunk legmenőbb fodrászata. Arról meg már ne is beszéljek, hogy míg vártam a festék hatóidejét, momdta a kisegítős, hogy félnóra mulva jön valaki festésre, de nincs olyan színű festék. Mit momdd erre a 'mester'?(mert hogy így hivatja magát) kenjünk rá neki egy árnyalattal világosabbat gyengébb oxival. Hihetetlen.. És úgy működik, hogy a mester készít egy hajat, aztán a kisegítős msel meg dícsérteti, hogy milyen jó, milyen szép..

Nagyon kezd elegem lenni, hogy nincs egy normális fodrász, akiben meg tudnék bízni.

Akihez korábban jártam, ő legalább korrekt volt, megmondta, hogy ő nem tud márkásabb termékekkel dolgozni, mert az ő vendégköre ezt a kategóriát engedheti meg magának.



2015. nov. 30. 22:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Mesterfodrász egyébként. A Sasso London oklevele ki van rakva. Hajas Lacihoz jár tanulni az új trendet. Aztán mutogatja, hogy ö nekem 2016-os hajat vág.. De azt is nyomin. Elmomdom neki, hogy milyen hajat kérek, képet is mutatok, erre totál máshogy vágja le, mert hogy nekem az jobban áll.
2015. nov. 30. 23:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ettől menő. Járj oda sűrűn, és tanulj hogy kell életképes vállalkozást csinálni. ;)


10K-ért egyébként nem fogsz csilivili dolgokat kapni, a loreal meg amúgy sem egy nagy minőség. Ha rákérdezel, simán kimagyarázzák azzal, hogy ugyanaz a hatóanyag, vagy hogy a nagykerben így árulják.

2015. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én éppen ezért csinálom itthon magamnak. fodrászkellékesből olyan festéket veszek amilyet akarok. hajfestés után használhatom a saját balzsamomat stb..

persze szőkét vagy melírt nem festenék itthon,de sötétbarnára festem ugye,az nem olyan nagy kaland.

vágni is itthon szoktam, van fodrászollóm. mivel csak a végeit szoktam igazítani, ez is jól szokott sikerülni.

jobban érzem magam mint amikor havonta jártam a fodrászhoz és mindig csalódottan jöttem haza... kedvencem az volt, amikor felkente a festéket és elment a postára addig. na ugye sor volt meg minden és 1,5 óra múlva jött vissza.. hát kösz.. a festék hatóideje meg 30p volt.. kicsit agyfaszt kaptam,hogy feleslegesen károsítjuk a hajamat.

a vágással meg voltam elégedve, bár sokszor rövidebb lett mint kértem.

én ezért döntöttem az itthoni fodrászkodás mellett. jó érzés persze, ha más ügyködik a hajamon én meg csak hátradőlök és relaxálok. de utána meg jön a nem várt hatás/szín..

amikor fodrászhoz jártam, másik kedvencem az volt, amikor szőkére festettem a hajam. és a fodrász mondta,hogy kicsit szivat rajta,hogy egyenletesebb legyen. hát nem tudom hogy csinálta de narancssárga és fehér sávok lettek a hajamban.. utána meg bekente egy színnel, de be se fogta..megmaradt az az undorító sárgás-fehéres átmenet... és mondta hogy hát sajnálja, menjek máshoz, cserébe nem kéri el a teljes árat mert nem sikerült ugye a festés...kösz..úgy mentem oda hogy elégedett voltam a színemmel,csak lenövés volt. úgy kb sírva jöttem ki..

2015. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem próbálj meg bemenni a közeli városba fodrászhoz, előtte érdeklődj utána melyik a legjobb..
2015. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én most voltam egy kis szalonba. A csajnak saját üzlete van. Ő csinálja a fodrászkodást. ÉS én még sose tapasztaltam ilyet. Nem nézem a termékeket, pl milyen sampont,balzsamot rak rá. CSak azt látom,h milyen hajvégáplókat tesz utána rá. Meg se tudom jegyezeni:(

és egyáltalán nem spórolt semmin. Mindig csodákat művel rajtam bármelyik fodrász, olyan szép puha lesz a hajam. Sajnos otthon sosincs olyan termék,amivel ezt eltudnám érni, elég csalódott is vagyok,hogy hiába veszek meg bármit,otthon sose tudom megcsinálni magamnak. A lényeg,hogy hajfestéssel együtt is 5000Ft alatti árak kért el:) És nagyon jó lett a hajam. Szépen levágta, a szín is olyan lett amilyenre vágytam.

Esetleg nincs olyan fodrász akit személyesen ismersz?

Mert én csak olyanhoz szoktam menni,akit ismerek vagy pedig az én ismerőseim által más.

MOndjuk mostmár mindig ehhez a csajhoz fogok menni.

2015. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!