Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mertek házi fürdőbombát...

Ti mertek házi fürdőbombát használni?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert a lányom ma csinált. Kicsit rémisztő, hogy szódabikarbóna (lúg) és citromsav (sav) is van benne. Mit gondoltok?

2015. dec. 19. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A bolti termékben is ez van, nem lesz tőle semmi baja.

Mellesleg általánosban kémia órán tanítják, hogy a lúg és a sav közömbösíti egymást, víz és só keletkezik...

2015. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Én mindig igazi bombát hsználok, nem ilyen fürdős vackokat.
2015. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:
81%
Szerintem nem ártalmasabb, mint amit a boltban kapni, én mondjuk egyikben sem ülnék szívesen, de nagyon sokan szeretik ezeket a vackokat.
2015. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz tole
2015. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

A lúg és sav közömbösíti egymást. Gyakorlatilag sós vízben ülsz..ezáltal nem a legegészségesebb, szárítja a bőrt, borotválkozás után/nyílt sebet csíphet..de amúgy semmi extrán ártalmas nincs benne.


(Ha a közömbösítés nem mond sokat,

gy kis segítség:


HCl (hidrogénklorid=sav) + NaOH (nátrium-hidroxid=lúg)-> -> -> NaCl(=konyhasó) + H2O (=víz))

2015. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy reakcióba lépnek, de nem tudom, hogy teljesen semlegesítik egymást. Barátnőinek meg mamáknak akar adni belőle karácsonyra. Ciki lenne, ha valami káros dolgot szétosztana. De ma kipróbálta és szerinte jól működik.
2015. dec. 19. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

ènis csinaltam mar. ha 100%os illóolajat használt,akkor ok. de ha vmi párololgtatóba vásárolt gyengebb olajat,akkor ne.

ezenkivul mèg kell színezèk bele ha jól tudom. ez sem ártalmas 1-2 cseppben:)

2015. dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:
24%
Jó, ha már ilyen vegyészek akartok lenni, ne sósavas reakciót dobjatok már neki. Szódabikarbónából meg ecetsavból Nátrium-acetát lesz, ami az ecetsav nátrium-sója. Kis mennyiségben használják kozmetikumokban pufferként.
2015. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam a sósavas egyenletet, mert mikor tanítják, mindig ez az első amit felírnak, így erre nagy eséllyel még emlékezhet is. Nem hiszem hogy a nátrium-acetátot minden ember ismeri, de a sósavat-konyhasót azért illik
2015. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!