Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Eredeti hajszín visszanyerése....

Eredeti hajszín visszanyerése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve festem a hajam, kezdetben csak színezővel, majd áttértem a sötétbarna (mostanában mahagóni) színű tartós hajfestékre. Sokáig szerettem ezt a színt, azonban kb 2 héttel ezelőtt (ahogy sokunknak) nekem is sikerült egy rossz színt kifognom. Az amúgy vöröses fényű hajam teteje kicsit világosabb, arany fényű lett, így ez kicsit elüt a hajam végétől. Már korábban is megfordult a fejemben, hogy visszatérek az eredeti, világosbarna hajszínemhez, de ezzel a mellényúlásommal teljesen kiábrándultam a hajfestésből.

Így hát elkezdtem bújni a különböző blogokat, fórumokat amik a témával foglalkoznak. Ekkor találtam rá a c vitaminos pakolásra, amit ki is próbáltam a hajamon (az amúgy is világosabb hajtövem kivételével). Első napon 2 órát, második napon szintén 2 órát, majd a harmadik napon 5 órát hagytam fent. Gyors változásra nem számítottam, azonban sok eltérést nem tapasztaltam, sajnos. De bizakodom, ameddig el nem fogy itthon a c vitamin por folytatom.

Emellett olvastam a colour b4-ról is, ami kapott hideget és meleget is, habár nem túl olcsó. Elbizonytalanodtam, hogy képes lenne-e ez a termék megszabadulni a barnás-vöröses hajszínemtől, úgy, hogy hordható színt kapjak eredményül (remélhetőleg az eredetimhez hasonlót). A helyzetet pedig valószínűleg tovább nehezíti az is, hogy a hajam elég hosszú (derékig ér-így minimum 2 dobozt kell majd esetleg beszereznem), illetve elég sokat vasaltam is. Attól félek, hogy foltos lenne, mivel beleégethettem a festéket a szálakba.

Természetesen először a fodrász merült fel bennem, ugyanis nyilván legszívesebben egy hozzáértőre bíznám az egészet, de úgy tudom, hogy elég sokat szoktak egy ilyen procedúráért elkérni, kénytelen vagyok ezt az alternatívát a legvégső esetben választani.

Mit tanácsoltok? Beválhat a colour b4, vagy felesleges kísérleteznem?



2016. jan. 21. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Colour b4 jó, de vannak fodrászkellékesben más márkának is hajradírjai, találsz olcsóbbat is valamivel. Csak a Loreál amit kerülni kell. Radír után festeni is kell a hajad, tehát fodrászkellékesben kell venned mindenképp festéket, ami az eredeti hajszínednél mondjuk 1 árnyalattal világosabb + 6% oxi. Semmiképp ne drogériás hajfestéket használj, mert abban nem tudni milyen pigmentek vannak, akár vissza is vörösödhet a hajad miatta.

Amúgy szerintem elég egy dobozzal hosszú hajra is (habár te tudod hány ml festéket szoktál rákenni, hajradírból is annyi kell)... de ha sokat vasalod akkor kezd hajvágással, gondolom tönkre van menve, elvékonyodva a vége.

2016. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Palette festéket használok, abból szűken elég 2 doboz, ezért gondoltam, hogy esetleg abból is 2 kellene. Hajradírok használatában viszont nem annyira vagyok jártas. Az is úgy működik, mint a colour b4?
2016. jan. 21. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nirvel Color Out bio hajradír 2x125 ml, abból elég egy doboz az fix. :) Webshopokban is megtalálható, mert nem minden fodrászkellékesben találni ezt a márkát. A Colour B4 is egy hajradír. Gyakorlatilag ugyanazt teszik ezek. De abban nem tudom mennyi van, lehet hogy abból kell a 2 doboz, ezért nem annyira éri meg. A Nirvel profibb márka egyébként, szóval valószínűleg azzal jársz jobban.
2016. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, akkor valószínűleg azt fogom beszerezni.:) Viszont utána a hajfestésnél a hajfestékbe szükséges mixtont keverni, hogy kiüsse a vörös árnyalatot?
2016. jan. 22. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!