Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olyan fodrászszalonban, ahol...

Olyan fodrászszalonban, ahol pult van, hogyan illik borravalód adni és mennyit?

Figyelt kérdés
Úgy értem kinek kell adni, ha külön mosó és vágó van, és mennyit a végösszeghez képest? Pl. több 10 ezer forintos festések, kezelések után most akkor adjak oda egy 5 ezrest borravalónak? Ha a pultosnál hagyom a borravalót, akkor nyilván nem fogja odaadni a fodrászomnak. Legjobb esetben is levonják nap végén, és szétosztják egymás közt.
2016. jan. 28. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet se hallottam még, fodrásznak borravalót... Elégedjenek meg azzal amit elkérnek. Minek kellene még + borravalót is adni??
2016. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez nem egy fodrász, hanem fodrász üzlet + alkalmazottak, akik amúgy nagyon profik és kedvesek is. A kérdésem pedig nem arra vonatkozik, hogy kell-e adni vagy nem, mert én szeretnék, csak nem tudom ilyen helyeken mennyit szokás és hogy.
2016. jan. 28. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenki annyit ad amennyit jónak lát, és annak akinek akar. Általában így megy. De tényleg nem kéne már fodrászokat, hajmosókat, pultosokat is pénzelni. Az ilyen szalonokban elég jól keresnek anélkül is... elég gáz ez a borravaló osztogatás, lassan már tényleg kell adni a teszkó pénztárosoknak is, meg árufeltöltőknek, megérdemlik ők is, nem?
2016. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nézd, ha arra lenne garancia, hogy ha borravalót adok a pénztárosnak, akkor nem nyaldossa végig az összes terméket, meg a visszajáró pénzt, és nem túrja az orrát, meg a haját, meg a fülét az egész procedúra közben, én adnék! A fodrásznál is arra megy ki az egész, hogy jobban odafigyeljen rád.
2016. jan. 28. 22:24
 5/5 anonim válasza:

Először is borravalòt nem kötelező adni de illik(Már ha meg vagy elégedve)ez ugyan olyan, hogy az étteremben a pincernek is adsz ha megvoltal elégedve a kiszolgalassal, valamint az étellel.

Másrészt meg bírom amikor valaki azt mondja hogy minek adjak úgy is sokat keresnek.De te azt honnan tudod hogy mint alkalmazott mennyit kap az elkèrt összegből. Lehet hogy a borravaloja egészíti Ki a keresetèt. Másrészt nem elhanyagolható az sem hogy a fodraszkellèkeket és termékeket amiket a hajadon használ néha döbbenet hogy milyen àrakon szerzik be.ezen kívül az uzletnek van rezsije is . És még egy valami egy szakember jó esetben évekig tanulja a szakmát nem kevés pénzbefektetés ellenèben. Ezért gondolom megérdemelten keres többet mint egy betanított gyári munkás végzettség nélkül. Szóval lehet hogy a szomszéd Julcsi néni házilag is le tudja vágni a hajad fillérekért de a minőség valószínű nem fog egyezni.

Elnézést kérdező ez nem neked szólt.

Neked azt tudom tanacsolni hogy amikor kész a hajad menj fizesd ki az elkèrt összeget a recepciósnak majd a fodraszodnak külön illetve a hajmosonak is külön add oda amennyit gondolsz. Általában az összeg 20 százalékát szokták. Adni borravalonak. A hajmosasert egy jelkepesebb összeg is elég szerintem. Persze azt nem lehet tudni hogy azt megtarthatjàk e teljesen vagy be kell adni kozosbe. Ez helyenként változhat.

2016. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!