Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet a különbség egy...

Mi lehet a különbség egy tartós hajszínező és egy ammónia mentes hajfesték között?

Figyelt kérdés
Köszönöm ha írtok

2016. febr. 10. 12:42
 1/4 ciccca baba ***** válasza:
90%

A tartós hajszínező csak néhány árnyalatot tud változtatni az eredeti hajszínedhez képest (világosítani és sötétíteni egyaránt). Szóval ha szőke vagy és feketét szeretnél, akkor a hajszínező nem a megfelelő választás, de ha barnából szeretnél vöröses árnyalatot az nem probléma. Bár az előfordulhat, hogy elsőre nem azt a színt kapod, amit szeretnél, viszont a következő használatnál már mélyül a színe.

Egy hajszínezőt kb olyan gyakran kell használni mint egy hajfestéket.

Ha a hajad jobban igénybe van véve, akkor szintén jobb választás a hajszínező.


Az ammónia mentes hajfestékek pedig szinte ugyanolyan károsak mint az ammóniát tartalmazó társaik. Le is írom, hogy miért.

Az ammónia egy nitrogénvegyület, aminek magas a pH-ja. A hajfestékben mindenképpen kell, hogy legyen egy magas pH-jú vegyület, anélkül nem működik. Ha ez nem az ammónia, akkor más vegyület. De ez semmiképpen nem fog jót tenni a hajadnak. Szóval nem, nem egészségesebb az ammóniamentes hajfesték, ez igazából tök mindegy. Így egy károsnak vélt anyagról megállapíthatjuk, hogy valóban nem fog jót tenni, de ha ezt helyettesítik valamivel, az ugyanolyan rossz lesz nekünk.


De ezt leszámítva én is rendes hajfestéket használok, mert a hajszínezőt nem bírta a hajam, csomókban hullott tőle (pedig sose használok vacak márkát). A sima hajfestéktől pedig nincs semmi hajam (ez mindenesetre érdekes).Én a L'Oreal Casting Creme Gloss-t használom, csak ajánlani tudom :)


Remélem tudtam segíteni :)

2016. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bocsánat hogy csak most irtam, csak közben elutaztam. Tehát még akkor a színező a legkevésbé káros?

Vekonyszálú hajam van.

2016. febr. 19. 13:51
 3/4 ciccca baba ***** válasza:
Ha nem akarsz drasztikus változtatást a hajszíneddel kapcsolatban, akkor érdemesebb hajszínezőt használnod :)
2016. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. febr. 22. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!