Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudok csinálni azért,...

Mit tudok csinálni azért, hogy ne fájjon annyira a gyantázás?

Figyelt kérdés

Sűrű, erős, vastagszálú szőrzetet örököltem sajnos.

Csak a lábam gyantáztatom (kozmetikussal, meleggyantával) térdig, de szinte az is kibírhatatlan.

Utána pedig sokáig még mindig nagyon fáj, ég és ,,pöttyös".


Tehetek valamit, hogy ne fájjon annyira mikor gyantázzák?


Arra is gondoltam, hogy vannak azok a lidocainos érzéstelenítős(?) spray-k, amivel például az orvos lefújja a karod, mielőtt injekciót ad. Tudom, hogy az elsősorban a fertőtlenítésre van, de kicsit el is zsibbad azon a részen.

Szóval valami ilyesmivel nem lehetne esetleg megpróbálni?


Akinek erőteljes szőrzete van, hogy élitek túl a gyantázást?


Köszi 17/L



2016. febr. 22. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Egesd le gyujtoval
2016. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg fogod szokni.

Én epilátorral csinálom. Kb. annyi idősen kezdtem, mint te. Annyira fájt, hogy nem értettem, hogy mások hogyan bírják, felért egy kínzással. Tényleg kibírhatatlan volt.

Most meg már nem is érzem! Most meg már nem is értem, hogy régebben, hogyan fájhatott annyira :)

2016. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyéni. Én 10 éve epilálom a lábamat, de még mindig, minden alkalommal meglep, hogy mennyire fáj. Általában zenét hallgatok közben vagy keresek valami műsort ami kicsit eltereli a figyelmem és úgy könnyebb.

Arra rájöttem, hogy fürdés vagy zuhanyzás után nem szabad csinálni, mert kitágulnak az erek, jobb a keringés és emiatt jobban is fáj.

A lidocain egyébként nyálkahártya érzéstelenítésre van, tehát sima bőrfelszínen kb semmit nem használ, de legalább vérbőséget okoz, tehát ugyanott vagy vele, mint a "fürdés után jobban fáj" problémával.

Még ami bevált az az, hogy azon a területen kezdem el csinálni ahol a legkevésbé fáj és fokozatosan haladok a fájdalmasabb területekig, mert addigra a sok tépkedéstől kicsit bezsibbad a lábam és jobb, mintha a fájdalmas területekkel kezdeném.

Ezek az én tapasztalataim.

2016. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszi. Látom, értelmes ember lehetsz. Örülök, hogy neked nincsenek ilyen problémáid. Adja Isten, hogy ne is legyenek. :)


#2,3 Köszi a tapasztalatokat :)


Minden választ -feltéve, hogy normális- szívesen fogadok! :)

2016. febr. 23. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!