Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Bőr- és hajápolás

A kérdés

Miért érzem az izzadságszagot magamon, mikor rendszeresen tisztálkodom, használok sprayt, szőrtelenítem a hónaljam? Mit csináljak?

elindultam itthonrol fél 10kor, és már rá egy órával èreztem magamon azt a furcsa izzadság szagot, ami a ruhámon van a hónaljamnál... most hazajottem, levettem a pólómat, megszagoltam, és érzem az izzadság és a spray szag keverékét..

Már a 4. fajta sprayt használom, próbáltam rexonat, fa-t valami ismeretlen nevűt, dove-ot (eddig a dovenál èreztem legkevésbé). Kb 1 éve van ez...

Nagyon zavar, mert suliban ahogy leülök valahova, vagy kitárom a karom, feszengek, hogy mi van ha más is èrzi.

Mit tudnék tenni ellene? :(

Köszönöm!

22/L

Keress kérdéseket hasonló témában: izzadás

2016. febr. 24. 12:43  Privát üzenet  

A válaszok
A spray az a vicc kategória, stiftet vagy golyósat használj. Amiben alumínium van, az akadályozza aktívan az izzadást.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2016. febr. 24. 12:55 Privát üzenet

A testszag belülről jön. Tehát, amit eszel, olyanná is fogsz válni. Ha egészségesen táplálkozik az ember, akkor szinte alig van testszaga, ha összezabál minden sz..rt, akkor büdös és irritáló.

Nekem a rózsaszín America spray vált be. Próbáld ki, hát ha bejön neked is. :)

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2016. febr. 24. 13:25 Privát üzenet
Nekem is hasonló problémáim vannak, de én nem érzek szagot, "csak" egy nagy folt lesz a felsőmön. Én is sprayt használok, mert nem tudom kivárni míg megszárad a golyós dezodor. Egyszer próbáltam egy alumínium tartalmú golyós dezodort, aminek a nevére nem emlékszem,de gyógyszertárból van. Az hatott nekem, csak sajnos viszkető kiütés okozott a hónaljamon:( Azóta megint sprayt használok. Egyébként nekem is a dove vált be viszonylag.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2016. febr. 24. 14:03 Privát üzenet
~OnLány~ nevű felhasználó válasza:

Nekem is van rózsaszín America dezodorom.

Nekem a Rexona motion sense (sexy bouquet-strawberry and apricot) nagyon tetszik,ami bevált.Mozgás hatására sokkal intenzívebb,érzem magamon hosszasabb mozgás után is hogy kellemesen friss illata van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2016. febr. 24. 14:58 Privát üzenet

Egy, hogy a sprayt sosem a ruhára kell fújni, hanem közvetlen a hónalj bőrére kb. 15-20 cm távolságból.

Kettő, hogy sok spray túrót sem ér. A Rexona pedig nagyon jó, én férfiben használtam régebben, de rátértem a stiftekre, azon belül Old Spice. Nőben nem tudom, milyenek vannak, Rexona is biztos van. Próbáld ki azt.

Viszont orvosi kutatások kimutatták, hogy a stift veszélyes lehet éveken keresztül használva, mivel lezárja a verejtékmirigyek kivezetőnyílását, ezzel befele a szervezet fele történik a terhelése a stift hatóanyagának, tehát nehezen vagy nem tud ürülni. Mert abszolút megszünteti az izzadtságot is. Olvass utána.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2016. febr. 24. 16:28 Privát üzenet
Adidas golyós dezodor.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2016. febr. 24. 17:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem a ruhára fújom, lehet kicsit félreérthetően írtam :)

A kaja nem lehet gond, mert sportolok, így ahhoz illően étkezem

Köszönöm a válaszokat, hasznos :)

# 7/10Időpont 2016. febr. 24. 19:15 Privát üzenet
Miquel nevű felhasználó válasza:

Mosakodj vízzel, és ne használj semmilyen kemikáliát. Annál intenzívebb ugyanis az izzadás, minél tisztább az adott terület. A verejtékezésnek szerepe van az életben, ha gátolod, próbál kompenzálni.

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2016. febr. 25. 22:34 Privát üzenet
Én reggeli zuhanozás után hintőport, majd stiftet és spray-t is használok, és viszek is magammal spray-t a táskámban, ha napközben fel kell a mosdóban frissítenem magam. Ha otthon vagyok, akkor nem használok ennyi mindent, mert nem jó, ha megszokja a bőr.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2016. márc. 19. 22:17 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Fa dezodortól és aluminium mentestől én büdösebb leszek, mintha nem használnék semmit.

Izzadásgátlót kell hasznlni! Rexona Maximum protection, Borotalco golyós, Nivea Pearl&Beauty nagyon jók. A deot felejtsd el!

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2016. okt. 17. 23:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fiú létemre ha szőrtelenítem az állam az nem helyes? 18 vagyok és képzeljetek el egy fehér arcot sűrű sötét borostákkal. Nem valami szép, amúgy meg nincs semmi baj az arcommal...
Mióta borotvával is szőrtelenítem a lábam csúnya szőrbenövések és és piros néha lilás (foltok) pontok jelentek meg a lábamon, mi lehet ez, esetleg ismertek rá vmi hatásos krémet...
Nagyon érzékeny a bőröm, és bárhogy is szőrtelenítem magam, tele (de tényleg tele) vagyok szőrbenövésekkel, piros foltokkal, pattanás szerű dolgokkal, főleg a combos és leginkább...
Szerintetek gáz, ha 16 évesen nem szőrtelenítem a lábam?
Az a gondom, hogy amikor a lábamat, hónaljamat, intim testrészemet szőrtelenítem, utána mindig viszket! De borzasztóan ahogy nő a szőr! Lehet, hogy nem ez a gond, de próbáltam...
Ha a combom is szőrtelenítem, akkor azután megfognak erősödni a szőrszálak?

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések a Bőr- és hajápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!