Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a tapasztalatotok a keratin...

Mi a tapasztalatotok a keratinos hajkezeléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Röviden: Élettársam anyukája fodrász. Kikértem a véleményét, hogy hogyan javíthatnám hajam minőségét az olajozáson kívül, és ő a keratinos hajkezelést ajánlotta. Megbízok benne, láttam a munkáit, és jól dolgozik, de a kezelésben kételkedem. Kb. két hete olvasgatom a véleményeket több fórumon is, de elég vegyes a kép, van, aki dicséri, és van aki szidja. Szeretném kideríteni, hogy érdemes lenne-e belevágnom.

2016. febr. 24. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem Alfaparf lisse design keratinos egyenesítésem van, és imádom. Először tavaly áprilisban csináltattam, a fő célom a tartós egyenesítés volt, hogy ne kelljen vasalgatnom. Csodát tett a hajammal ilyen téren is, de még egy csomó pluszt adott a kezelés: fényes, selymes a hajam tőle, és nagyon sokáig, igazából egyre tovább tart. Másodjára augusztusban mentem, utána pedig most, februárban...és még mindig egyenes volt, csak már ráfért egy kis frissítés, meg festettem is, szóval egy füst alatt letudtam ezt is. Nagyon-nagyon szeretem.


Nekem tehát javult a hajam állaga és tapintása tőle, de egyébként nem tudok minőségi változásról beszámolni, mert az én hajam előtte is jó állapotú volt, tehát nem kellett javulnia, viszont nem is romlott. Szebb lett összességében.

2016. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hosszabban:


A hajammal sohasem kezdtem semmit (nem vasaltam, nem kreppeltem, nem fújkáltam büdös fújós valamivel, stb... csak fésültem, és heti 1x megmostam, ennyi) egészen tavalyig, amikor a barátnőmmel befestettem a hajam egy középkategóriás bolti festékkel.


A festés után a hajam csontszáraz lett, és elveszítette dússágát. (Utóbbi még tetszett is, mert gyűlöltem, hogy egy szénakazal a hajam, és bejött, hogy hirtelen lelapulttá vált, mint a többieknek) Tehát elégedett voltam a vérvörös hajammal.


A baj ott kezdődött, hogy hihetetlenül gyorsan és nagy mértékben tört a hajam. Havonta vágattam. Nem érdekelt, hogy rövidebb lett, mert ha nem vágattam volna, iszonyú csúnyán festettem volna. Még így is találtam napközben letört hajakat a vállamon, főleg este, a nap végén sepregethettem magamról, mert tele voltam 1-2 centis letört hajvégekkel... és... hát nincs rondább az ápolatlanságnál...


Megbántam végül is. A könyékig érő hajból így lett kicsivel váll alattig érő hosszúságú. Ezt kb. fél év alatt kurtítottam meg ennyire.


Ez alatt az idő alatt újabb változás történt: elvesztek a hullámaim. Festés előtt erősen hullámos hajam volt, igaz ma is hullámos a hajam, de nagyobbak és ritkábbak lettek a hullámok.


Ebben a fél évben már a fodrász festette a hajamat, sötét barnára, hogy lassan visszatérjen az eredeti, világos barnás hajszínem. (Ez a fodrászos festés kb. egy hétig tartott, mert folyamatosan fakult, a tetején a lenövés világos barna volt, a vége citromsárga, vagyis nevezzük szőkének, a közbülső részen pedig kijött az otthon festett vérvörös szín) A fél év után (mikorra már kikopott a vörös) egyszer befestettem nagyon sötét barnára, majdnem feketére.


Azóta nem festettem, mert a lenövéssel majdnem megegyező színű lett a végeredmény (a fekete kifakult világos barnára). ha kivan engedve a hajam, nem látszik a színkülönbség közelről sem. Ha összefogom és odateszem a haj tövéhez a végeket akkor természetesen látszik, de egyébként nem feltűnő. Már azt hittem nem is lehet ugyanolyanra befesteni, de közel nagyon hasonlóra lehet - avagy csak szerencsém volt?


Közben elkezdtem olajozni. Ricinus- és kókuszolajjal kenem a hajam, állt rajta pár órát, majd lemosom. Reggelente pedig a fésülködésnél argánolajjal kenem a hajvégeket. Azóta nem száraz a hajam. Kb. olyan mint a festések előtt. Az olajozás óta egyúttal fényesebb is lett. Gyorsabban is nő, már csak 15 centi kell, hogy újra a könyökömig érjen.


És itt tartok jelenleg. Tehát kb. másfél éve festettem be vérvörösre a hajam, utána fél évig havonta sötét barnára festettem és egyúttal vágattam is a végéből, majd utoljára jó sötétre, szinte feketére festettem. Azóta csak olajozok, nem festem. Bár egyértelműen javult a hajam, de visszakaphatom-e az eredeti minőségét? Mennyit ér a keratinozás? Az már mindegy, ha egyenes lesz a hajam, úgy érzem, a hullámoknak már lőttek így is, úgy is.

2016. febr. 24. 15:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Ezt örömmel olvasom. Köszi a választ! És becsüld meg, hogy előtte is jó állapotú volt a hajad! ;-)
2016. febr. 24. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

A volt munkahelyemen használták. A fodrász bőrét vörösre marta, ami rondán hámlott utána (néha kilyukadt a kesztyű. A szalon megtelt a maró gőzével, ami csípte a torkunk-szemünk, fájt a fejünk. Biztos nem tetetném magamra.

2016. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!