Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon zsírosodik a hajam két...

Betti1122 kérdése:

Nagyon zsírosodik a hajam két naponta kell ez miat hajat mosni! Sebum controlazsírosodás eleni samponal mosol haja sserumt is használomMindent ki próbáltam a hajamra de semi változás! Valami házi dolog ami segítet azt írjátok le nyugotan?!

Figyelt kérdés

2016. febr. 29. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát próbáld ki a Schwarczkopf Dust it hajmattító porát, ezzel könnyen megtupírozhatod a hajadat, így kevésbé tűnik zsírosnak.

Nekem is könnyen zsírosodó vékonyszálú hajam van. Már majdnem megint daueroltatni akartam, de végül úgy döntöttem, nem teszem tönkre megint, az is csak 1-2 hétig ad volument.

Illetve vannak még szárazsamponok is, amiket megpróbálhatsz.

Ezenkívül ne fésüld túl gyakran a hajad, mert azzal is faggyútermelésre sarkallod a hajtöveket.

2016. febr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt ajánlanám, és fokozatosan áttérni a hetenkénti mosásra.

2016. febr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ki is probálom!
2016. febr. 29. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is most próbálok leszokni, mert nekem naponta kellett hajat mosni, és pont azt olvastam, hogy fésüljük a hajat, hogy a zsír ne tapadjon meg a fejbőrön.
2016. febr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, viszont lassan sikerül kitolni a hajmosást 3 napra. Minél kevesebbet piszkálom, annál jobb. ha nem használok semmi rajta hagyós dolgot, nem hajszárítózom, nem vasalom, fésülni is csak ha nagyon muszáj, akkor sokkal tovább bírja.

Plusz amikor már mosni kéne igyekszem kitolni szárazsamponnal, vagy ha itthon vagyok nem mosom meg amíg nem muszáj, sapkát hordok ha kell. Lassan hozzászokik a hajam a kevesebb mosáshoz és már a 3. napon sem zsíros.

2016. febr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok újra.

Én is ezzel küzdök, küzdöttem. A leggyakoribb hajmosásom az volt, mikor 2 naponta mostam a hajam, vagyis legalább heti 3x :(

Úgy vagyok, hogy ha időm engedi, inkább reggel mosok hajat, mert akkor aznap legalább tuti jó a hajam :)

Aztán másnap már teszek a tövére egy kis szárazsampont, jól eldolgozom, esetleg egy kis tupír. Így még kiengedve is elmegy.

A harmadik napon pedig általában vagy összefogom, vagy ellestem néhány kontyszerűséget, amit elkészítek. Ezzel kevésbé tűnik fel, hogy zsíros, főleg, hogy egy enyhe tupír van a tövénél.

Ha otthon vagyok, akkor csak összefogom, nem gond. De a munkahelyre, mindig próbálok épkézláb frizurával menni :)

Esetleg be lehet sütni, hullámosítani, az is elvonja a figyelmet a tövekről...


Kezelésre pedig én is használtam az almaecetet vízzel vegyítve. Vagyis úgy, hogy a sima hajmosás után öblítőként használtam a hajon.

Én csak és kizárólag hajmosást követően, illetve reggelente egyszer fésülöm meg a hajam.

2016. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!