Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Leepiláltam magam az intim...

Leepiláltam magam az intim testrészemen (bikinivonal és felülről). Mit tegyek a benövések megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés

Leepiláltam valamennyire, és egy óra múlva utána olvastam az intim részeken való epilálásnak itt.

Volt, aki azt írta, hogy kegyetlen volt, benőtt a szőr, gyulladások keletkeztek, és később hegesedett, ezért azóta inkább kozmetikushoz jár.

Nem szeretnék hegesedést, csak rontana az így is kevés önbizalmamon. Mit tanácsoltok?

Bekentem Neogranormonnal kezdésnek.



2016. márc. 22. 13:43
 1/4 anonim válasza:

Én mindig is epiláltam teljes intim részen. Alul is, farrészen is. Borotvát egyáltalán nem használtam kb. 2-3 évig. Ekkor vezetékes epilátorom volt. Több gyulladásom volt, de lehet, h csak én okoztam, mert segítettem kibújni a gyengébb, benőtt szálaknak, és ott megszúrtam. Elhasználtam kb. 6 doboz Kalo végleges szőrtelenítő krémet, ekk volt a leggyulladtabb, nem volt jó a krém, a legkevésbé sem ritkult a szőr.

Aztán vízálló epilátort kezdtem el használni vízben. Csökkent a gyulladt szőrtüszőim száma. Kb. még 6 doboz Kalo krémet elhasználtam. Semmi eredmény. Évekig leepiláltam az egész intim részt alul is, a farrészt is vizesen. Időközben lett egy intim balesetem, a kisajkam bekapta, beforgatta, felhasította. Szappanosan, vizesen csúszott a kezem, és a gomb is be volt ragadva, elég sokára tudtam leállítani. Megijedtem, tiszta vér lett a víz.

Időnként kisebb balesetek előfordulnak a víz alatti epilálás közben.

Ezután ugyanúgy vízben, csak az alsó részt félig csináltam, középen egy kis részt kihagytam, azt borotvával távolítottam el. Ezután elmentem E-light IPL 10 alkalmas szőrtelenítésre, abban az időben csak borotvát használhattam. 1 évig tartott a kezelés, havonta 1X borotválkoztam a kezelések előtt pár kb. 3-4 nappal.

Annyiban változott a helyzet, h a sok villanófény jó hatással volt a bőrömre, kb. mint a napfény, és a gyulladás elmúlt, minimálisra csökkent, vagy csak jó volt pihentetni egy évig a bőrömet a szaggatástól. A szőrzetem nem ritkult, azóta folytatom a vízben történő epilálást, alul egy vékony csíkot a borotvára hagyván.

Bepanthen Plus, arcszesz, arctonik, shea vaj, aloe vera, körömvirág krém jó epilálás utáni bőrnyugtatónak.

2016. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. márc. 23. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Nekem ha benol a szor en kinyomom ugy mint egy pattanast,aztan szemoldok csipesszel kiszedem azt a kis szorszalat ami benott
2016. márc. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 tudjuk mit kell tenni a benőtt szálakkal, nem erre vonatkozott a kérdés.


én a bikini vonalat és a szeméremdombot szoktam epilálni (az ajkaknál és a fenéknél nem tudom, annyira nem erős a fájdalomküszöböm), és utána gyantázás utáni törlőkendővel szoktam átmenni a bőrfelületen, ami nyugtatja a bőrt (ezeket a kendőcskéket az x-epil bajuszgyantához adják). nem tudom, hogy ennek köszönhetően-e, de csak 1-2 szál szokott benőni, nem vészes.

2016. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!