Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnám minél hamarabb...

Hogyan tudnám minél hamarabb eltüntetni a már kinyomott sebes pattanást?

Figyelt kérdés
Szerintem már nincs benne "cucc", csak piros és sebes. Neogranormonnal próbálom enyhíteni a gyulladást, de nem nagyon látom a változást.

2016. ápr. 8. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyasmit tegyél rá éjszakára, ami nagyon kiszárítja, pl fogkrémet, az mindenkinek van, és nem is csípi (nagyon). Akkor elvileg másnapra a seb teteje elkezd lehámlani róla (amit próbálj meg nem lehúzni, mert akkor lehet, hogy csak újra sebet csinálsz belőle, és ha ezt többször megcsinálod, akkor heg maradhat), és pár nap után, ha ezt többször megcsinálod, akkor leválig magától a seb.

Nappalra meg korrektort tennék rá, mert az is szárítja, meg még látszatra ugye halványítja is.

Remélem ezt így érted, 2 nap alatt semmitől nem múlik el, de én ezt szoktam csinálni, amikor kinyomok egyet és seb lesz a helyén, nekem ez vált be legjobban.

Amúgy ne nagyon nyomkodd sebesre a pattanásaidat, mert elhegesedhetnek, ha nagyon meggyötröd. Inkább menj kozmetikushoz, vagy nappalra tegyél rá korrektort és várd meg szépen amíg magától eltűnik, vagy legalább lesz olyan fehér közepe, amit már sokkal könnyebben ki lehet nyomni. Ha így teszel, akkor is először puhítsd fel a bőröd, pl egy jó forró szaunás fürdés után, vagy egyszerűbb egy edény felforralt víz fölé türölközővel a fejeden hajolni, és természetesen tiszta kézzel miután konyomtad, használj arctonikot. Az picit csípi, de hamarabb elmúlik akkor. Persze én ezt nem 1 pattanás miatt szoktam megcsinálni, hanem akkor már megnyomkodtam picit a miteszereimet is, meg egyéb csúfságokat, de mindenképpen csak azt nyomkodd, ami már elég "érett" hozzá :D Tehát inkább azokat, amiknek közepe van.

2016. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 cocktails válasza:
Hámosító krémek jók rá, én fogkrémet nem ajánlom, mert sebbe beleragad, aztán reggel sikálhatod, és végül megint ott vagy, hogy egy nagy piros folt azt arcodon virít a dörzsölés miatt. Aloe vera is nagyon jo ezekre, én amugy bepanthen plus-t használok ilyenkor, és beválik:)
2016. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!