Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti használtok dezodort? Miért...

Ti használtok dezodort? Miért kell elnyomni a sajat szagot?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Én azért nem használok klasszikus dezodort mert az eltömíti a méregtelenítő pórusokat amelyeknek az a feladata, hogy kivezessék onnan a méreganyagokat. Az alumínium tartalmú dezodoroktól persze majdnem nincsen testszag de az aminek onnan távoznia kellene természetből adódóan az nemtud és lerakódik a hónalj és a környező szövetekben.

Boncoláskor az szépen észrevehető a szövetekben.

A divatos világ a természeti rendek ellen van sok mindenben.

Nemkell büdösnek lenni senkinek sem, én kristálydezodort használok. Fürdés után mindjárt alkalmazom.

Estére enyhén testszagot érezni de azt is csak nagyon közelről.

2016. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Talán azért mert rohadt büdös vagy, ha áramlik belőled a testszag... De látom te se utaztál még túlzsúfolt tömegközlekedési eszközön, ahol mindenki izzad mint az állat...
2016. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
Ja, használok, de én is alumíniummenteset (DM márka). A kristályhoz még annyit, hogy azokban is van alumínium. Legalább is, amikkel én találkoztam, azokban volt.
2016. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem használok. Akkor saunazni minek jarnak?
2016. ápr. 8. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Jaj istenkém... Tudod te egyáltalán miért mennek szaunázni az emberek? Szerinted utána nem mosakodnak meg és nem használnak dezodort mielőtt kimennek az utcára?
2016. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Erről hosszasan lehetne filozofálni, és elemezni, hogy milyen kulturális okai vannak a különböző illatanyagok használatának.

A testszag elnyomásának biológiai és kulturális okai is vannak. A biológiai ok az, hogy az áporodott testszagot nem érzi kellemesnek az ember. Soha nem is érezte. A friss izzadtságszag, és a sima testszag (nem az, amikor már egy hete nem fürdött az illető) vonzó az ellenkező nem számára. Viszont az állott izzadtság már nem.

Kulturális oka pedig egyszerűen az, hogy a mi korunkban és társadalmunkban nem divat a testszag.

Emellett a dezodoroknak (jobb esetben) kifejezetten kellemes illatuk van, ami pozitívabb összképet mutat az emberről.

2016. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ~OnLány~ ***** válasza:

A 6. válaszoló jól leírta. Vele értek egyet.

Egyszerűen a mai korban ez a divat.Ha nem kellemes az illatod,érzik rajtad,hogy picit megizzadtál,hiába fürödtél előtte 2 órával,nyáron elengedhetetlen,hogy ne használj magadra valamit,akkor megbámulnak,mert érzik rajtad,hogy bűzlesz.


Én még otthon,ha magam vagyok kibírom,de reggel már az az első,hogy odafújok egy kis mennyiséget,már-már megszokásból.

Amit használok,az mozgás hatására még intenzívebben adja ki magából az illatot,szóval az a kedvencem.

2016. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alain Delon ***** válasza:
+ A jó minőségű dezodorok és parfümök illóolajakat tartalmaznak, amiknek fertőtlenítő hatásuk is van a kellemes illat mellett.
2016. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy használok. Nem igazán érdekel, hogy mi van benne, annyi szarságot összehasznál már az ember, teljesen mindegy.
2016. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használok igen. Nagyon erős, kellemetlen szagú izzadtságom van, amin ráadásul a hagyományos drogériás dezodorok nem segítenek. Fürdés után mar egy órával kellemetlen szagom van, amit fokoz bármily nemű stressz (beérek e az egyetemre, lesz e elég időm enni - tehát bármilyen hétköznapi probléma). Kell. És ezt nem én egyedül gondolom így, párom is mondta, hogy mennyivel jobb, mióta ezt a terméket használom... Nem mindenki olyan szerencsés, hogy rózsaillatút izzad és azt is csak 40 fokos melegben.
2016. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!