Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akik használtak már szódabikar...

Akik használtak már szódabikarbónát hajmosáshoz, tőlük kérdezem, hogy az tönkreteszi-e hosszú távon a hajat?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalataitok a szódabikarbónás hajmosással kapcsolatban, illetve az ecetesszencia + vízzel történő öblítéssel?


Kérlek, azt is írjátok meg, hogy meddig használtátok, illetve milyen típusú a hajatok!



2016. ápr. 14. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem nem tette tönkre:) de én nem sűrűn mosom vele
2016. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egy kicsit részleteznéd? Mit jelent a "nem sűrűn"? Hetente? Havonta?

2016. ápr. 17. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
En hasznaltam egy jo parszor amikor epp eszembe jutott. Nem csinal semmi rosszat a hajjal. Egy heten amugy is max 2szer ajanlatos vele a hajat mosni. Nekem fenyesebbe tette a hajam, fejbort megtisztitotta. Viszont figyelj ida ra hogyan hasznalod mert ha nem jol hasznalos akkor zsiros maradhat a hajam. En mar jartam igy parszor: pl nem meleg vizbe oldottam fel a szodabikarbonat es az ecetet sem.
2016. ápr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Nem kell gyakran mosnom a fejbőrömet és hajamat, nem zsíros. Éppen emiatt is gondolom, hogy van, akinek bejön a szódabikarbóna, másnak talán nem.


A fejbőr (bőr) pH értéke savas. Azóta utánaolvastam ezekkel kapcsolatban dolgoknak és azt találtam, hogy a hajat sem érdemes lúgos anyaggal mosni.


Már régóta (sok éve) nem használok sampont, balzsamot és évekkel ezelőtt hallottam erről a szódabikarbónás fejbőrtisztításról, hajmosásáról, utána az ecetes öblítéssel, de eddig úgy éreztem, hogy a szódabikarbóna nem az én hajamnak való. Nagyon sokan nem ajánlják a lúgos anyagokat egyáltalán. (A legtöbb sampon is lúgos, de már vannak bőrbarát/hajbarát pH értékűek is.)


Inkább a savas anyag a jó a fejbőrnek, hajnak (állítólag).


Azt tudom, hogy nem mindenkinek egyforma a haja, nekem inkább száraz, emiatt lehet, hogy jobb, ha én nem használom a szódabikarbónát, de nagyon köszönöm, hogy írtatok. Páromnak zsíros a haja és nagyon rövid, így szerintem ő használni fogja.


Köszi, de még nyugodtan írjatok, ha bármi eszetekbe jut, + még én is fogok olvasni a témában!

2016. ápr. 18. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem hasznalsz sampont se balzsamot, es a szodabikarbonat még nem akkor mit?


Nekem eddig bevált heti egyszer ketszer pár hete hasznalom a szb.t.

A sima tojasfeherje is teljesen működik sampon helyett de azt pazarlasnak érzem mert szörnyen tartjak az ipari csirkeket. A free range allitolag meg majdnem ugyanaz talan napi fél órát vannak szabad ég alatt de ugyanolyan zsúfoltan.

Szoval ha majd lesz háztáji tojasom majd azzal mosom a feherjevel. a sárgáját meg kikeverem mézzel és megeszem. Mert úgy is gondolom belülről kéne inkabb taplalni a hajat.

2018. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!