Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kezeljem a göndör hajam?

Hogyan kezeljem a göndör hajam?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, barna göndör hajjal, most levágattam és kivasalva kb vállig ér, de növeszteni tervezem. Göndören ilyen rugószerűen néznek ki a tincsek. Nem tudom, hogy hogyan kellene hordanom göndören a hajam. Milyen formára kéne vágatni, legyen-e frufrum(fél, vagy teljesen és persze ez vasalva). Milyen szereket ajánlotok plusz még az is érdekelne, hogyan őrizzem meg a fürtöket, meg a hajformát, ugyanis alvás után szanaszét áll. De egyébként minden tanácsot szívesen várok, akár szerepel a kérdéseim közt az észrevételetek, akár nem. :)

2016. máj. 26. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne vasald mert tönkre megy, amúgy a jobb hajhabok egyben tartják több napig a tincseket, ha meg egy kicsit kezd szétjönni reggelre akkor vagy vizes kézzel simítom, vagy olyan folyékony gliss kur sprét fújok rá, az jót tesz neki és még az illata is jó lesz.
2016. máj. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen hajhabot ajánlasz?
2016. máj. 28. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Syosst használok, az két napig kitart és kevésbé szöszölődik.
2016. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én Wellaflex Curls hajhabot használok. Reggelente vizes kézzel megnyomkodom a hajam, nyomatok rá egy kicsit, és visszaugranak az elaludt tincsek. Ha megszeretnéd őrizni a göndörséged ne vasald, sok ismerősöm tönkretette vele, meg a sűrű festéssel is ez a helyzet. Én általában lépcsősre vágom, nekem ez legalábbis nagyon bejött, és dicsérték is.
2016. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám volt,hogy minden reggel úgy néztem ki,mintha valami hurrikánból szabadultam volna. Én egy Schwarzkopf termékét használom, Elastin+Flex Control,ez nem kimondottan göndör hajra van,de ápolja a hajad,jó illata van, és rögzíti. Ezt inkább este használom. (+ személyes észrevétel,nekem a sampon is nagyon sokat dobott, vigyázz ne váltogasd). Nekem is van fél frufrum,én azt vasalom,igaz nekem már lassan-lassan belenő a hajamba:) az én hajam körülbelül vállig ér,göndören. Remélem segíthettem.
2016. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én azt ajánlom hogy mindenképp szulfátmentes sampont használj mert a szulfát elvonja a természetes olajokat a hajból, ez által az egyébként is száraz göndör hajat még jobban szárítja. Illetve szilikonmentes balzsamokat, hajhabokat, hajápolókat használj mert a szilikon bevonja egy vékony réteggel a hajat és kívülről szépnek néz ki de egy idő után már nem tesz jót a hajnak mert a hajszálaid nem kapnak levegőt a szilikontól. A hajápolók és samponok hátulján ott szokott lenni hogy ingredients(összetevők.) Ha van olyan összetevő aminek -cone, -conol, -col vagy -xane végződése van akkor ne használd mert ezek tartalmazzák a szilikont. Szóval ne vegyél meg rögtön minden hajápolót amit meglátsz hanem olvasd el az összetevőket. Ajánlom figyelmedbe ezt: https://www.youtube.com/watch?v=XUwQxMuYpv0 és ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=5WZkivCl1cU

Egyébként én a Professional Touch Salon Styling Mousse hajhabot szoktam használni, ahogy láttam szilikon mentes és nekem nagyon bevált. Remélem tudtam segíteni :)

2016. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!