Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett vörös hajjal mindenkép...

Festett vörös hajjal mindenképp mesterkélt hatást keltek?

Figyelt kérdés

Egy ideje vörösre festem a hajam, eleinte nagyon jól éreztem magam vele de sokat néztem fotókat (pinterest stb) eredeti vörös lányokról, és teljesen lehervadt a lelkesedésem. Ők sokkal szebbek, különlegesebbek, és úgy kezdtem érezni hogy talán nem kéne erőltetni ezt. Festem a szemöldököm is, szóval igyekszem nem bazári hatást kelteni csak az a bökkenő hogy melegebb árnyalatú a bőröm szóval hiába világos, inkább sárgás mint rózsaszínes. Mintha japán lennék kb. vagy nem tudom. A szemem zöld. Eredetileg tipikus szürkeegér barna hajam van, de nem akarnék azzal élni, mert öregít és annyira semmilyen. Külföldi oldalakon olvastam hogy a természetes vörösök külsejét nem lehet megközelíteni festékkel, meg hogy elvileg tökre lenézik azokat akik mesterségesen akarnak hasonlítani rájuk. Igaz ez? Vagy embere válogatja? bűn az ha barnahajúként is szeretnék kicsit különleges lenni? Hennával festem, mert azt ajánlotta a baráti kör, a kímélés és a természetesebb hatás miatt. Csak nem akarok nevetséges lenni szóval érdekelnének vélemények, köszi

20/L



2016. máj. 28. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Az szerintem is teljesen igaz, hogy nem fogod megközelíteni a természetes vörös hajat. Megmondom őszintén, eddig ahány festett vörös nőt láttam mindnek csúnya színe volt. Persze lehet, hogy a tiêd nem ilyen. :)
2016. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak a pirosas, borvörös, bordó árnyalatok amik mesterkéltek. A természetes árnyalatok egyáltalán nem nevetségesek. Kár, hogy pont azokból alig van festék, de a henna jó árnyalat csak nagyon macerás a használata. Régen volt tizianvörös és mahagóni, sötétebb hajon ezek is természetesnek tűnnének.
2016. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én is emiatt vagyok szomorú, hogy sosem leszek olyan természetes talán ezzel a hajjal mint aki vele született. De ha meg visszanövesztem a barnát, akkor sem jutok előbbre mert szürkeegér hajjal meg végképp nem tudok felérni a vörös lányok szépségéhez : D Vagy elfogult lennék? Próbálom a lehető legszebben megcsinálni a festést, gyakran is csinálom, időt energiát nem spórolok rá hogy sose látszódjon lenövés stb. Narancsos fénye van, napon nagyon szép de sötétebb helyen már inkább csak barnás =( A hideg bordós árnyalatokról tudom hogy nagyon természetellenes, eszem ágában sem lenne olyanra festeni. A természetes árnyalatokért rajongok, bárcsak nekem is olyan lehetne de hát nem lett :)
2016. máj. 29. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs lenőve és kikopva, szerintem tud szép lenni a festett vörös haj (de csak a természetesre hajazó, világos árnyalatok). Én nem mondanám mesterkéltnek, főleg zöld szemmel. A sárga bőr problémát pedig teljesen megértem, nekem is olyan, de azt nem tudom hogy vörös hajjal természetellenesen hat-e. Igazából látni kéne hogy áll, hogy meg tudjuk mondani. De én azt mondom ha te így érzed jól magad, akkor nyugodtan fesd csak vörösre, ne érdekeljen mások véleménye! Én legalábbis így vagyok vele, ha jól áll valakinek egy hajszín nem nézem le csak azért mert festett.
2016. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy mindenkinek más a véleménye erről, meg neked is van egyfajta elképzelésed, ami nem teljesül, de azért leírnám az én nézőpontomat az üggyel kapcsolatban. :)

Én úgy gondolom, hogy ha netán attól félsz, hogy nem tetszel így az embereknek, (vagy esetleg egy valakinek) de amúgy meg szereted a festett hajszínedet, és jól érzed vele magad, akkor nincs miért aggódnod. A hajad festése, színe is hozzátartozik a személyiségedhez, tehát azok az embeek, akik a te személyiségedhez közelállnak és hasonló ízlésük van, mint neked, így fognak szeretni, így fogsz nekik tetszeni, ahogy vagy. 8(különben nekem vannak olyan ismerőseim, akik kifejezetten a vörös hajú nőket szeretik, személy szerint én is festett vörös hajú vagyok és 3 éve élek kapcsolatban, és nem tapasztaltam még a hajam színére vonatkozó negatív visszajelzéseket.) Ha pedig az a bajod, hogy nem természetes, annak ellenére, hogy természetes színt használsz, szerintem egy olyan dolog miatt aggódsz, amit lehetetlen megvalósítani, vagyis akármilyen színt használsz, nem lesz teljesen természetes, mert nem pont olyan, mint a tiéd. Maximum temészetes hatású lesz, de ha természetes hatású vörösre fested az pont olyan mintha természetes hatású szőkére, vagy netán más árnyalatú barnára festenéd. Az egyik tanács, amit tudok neked adni ( ez esetben, ha ez a probléma), hogy ne azon törd a fejed, mások mit gondolnak a hajadról ( vagy bármiről). Az a fontos hogy TE legyél elégedett magaddal. Ha pedig te nem vagy elégedett magaddal, és tanácstalan vagy, akkor hagyj magadnak időt, hogy eldöntsd, mit is szeretnél, hallgass a saját megérzéseidre. Néha persze jó kikérni más tanácsát, de inkább a barátaid szeretteid tanácsát érdemes kikérni, és ezek után is mérlegelni, leginkább magadra hallgatni. :) De ha ezek után egy személyes elfogult véleményt szeretnél, azt is tudok mondani. Én személy szerint nagyon szeretem a vörös hajszínt és nem nagyon foglalkozom azzal, hogy kinek tetszik, vagy nem tetszik. A helyedben csak akkor váltanék, ha nekem nem tetszik már a szín. :)

2016. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most kíváncsivá tettél, esetleg mutatsz egy képet a hajadról? :D Amúgy egyetértek a többiekkel, a természetes hatású vörös szép, még ha festett is.
2018. nov. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!