Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most akkor azt akarja hogy...

Most akkor azt akarja hogy önállóan csináljam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom eldönteni. Szóval az a nagy harci helyzet, hogy meg régebben kiszedtem a szemöldökömet, anya kb fel év után észrevette es teljesen kiakadt, hogy ki engedte ezt meg nekem, meg stb. Persze ráfogtam automatikusan a barátnőmre, bár nem tudom miert mire észbe kaptam mar hazudtam egy sor pedig nem volt szándékos. Es volt meg pár ilyesféle eset, szóval igazából ez hülyén fog hangzni, de bizonyos dolgokat félek megkérdezni a szüleimtol, főleg anyától. Na de viszont itt a nyár, es majd megsulok a hosszugatyában, shortot azert nem veszek fel meg a lábam szoros, es valljuk be ez nem túl esztétikus. Nem tudom, hogy o most azt akarja hogy én kezdjem el magamnak, mert mar 2x leborotvaltam a lábamat, de az télen, nehogy meglássa. A tesom (bátyám) tavaly egész nyáron azzal cikizett hogy miert szőrös a lábam es borotvaljam mar le, es azt hittem leesik majd anyának, de ezek szerint mégse. A régi osztálytársaim 5. óta borotvalljak/gyantazzak a lábukat es most vagyok 9.-es. A minap anya megkérdezte,hogy:

-,,Te borotválod a hónaljadat?"

-,,Nem. Miert?"

-,,Ja,csak azt hittem."

Szerintetek?



#szőr #lány #csaj #anya #epilátor #borotvát gyanta
2016. máj. 30. 21:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, es a magyartalanságért, telórol voltam. Meg annyit hogy nyáron apa mindig az mondta a tesomal, h ne cikizés mar, majd leborotvalja, ha akrja.
2016. máj. 30. 22:00
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Én nem értem az anyukádat. Szerintem gusztustalan, ha egy nő nem ápolja magát ilyen téren. Én a helyedben leborotválnám és lesz****rnám az anyukám véleményét. Nem ő érzi magát kellemetlenül miatta, hanem te. A sok csúfolódás az önbizalmadnak sem tesz jót. Előbb vagy utóbb, de mindenféleképpen kell borotválnod. Hátránya, hogy gyakran kell és erősebbek is lesznek a szőrszálak. Inkább próbáld ki az epilálást vagy a gyantázást.

1 szó, mint 100 én a helyedben azonnal leborotválnám/epilálnám/gyantáznám.

2016. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:
37%

Nem gusztustalan, ha egy nő nem borotválkozik, és nem lesznek erősebbek a szőrszálak a borotválástól.


Anyukád elég furcsa ilyen téren, egyébként, szerintem borotváld le magadnak, és ha anyukád beszól, mondd meg neki, hogy kezdted magad kellemetlenül érezni szőrös lábbal.

2016. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A te tested, anyádnak semmi köze hozzá hogy mikor milyen szőrödet borotválod le. Senkinek nem ártasz vele, milyen kifogása is lehetne ellene? Semmilyen... csináld ahogy neked jó, ne anyád véleményével foglalkozz.
2016. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De valaki anyukája felajánlja meg ilyenek. Egyes szülők miert nem engedik meg? Valaki meg miert?
2016. máj. 31. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is kivolt bukva mikor először borotvaltam a lábam és a hónaljam. "Miért kellett ilyen korán elkezdened?", "Később mégerősebbek lesznek a szőrszálak, ráértél volna még..." stb. Én megmondtam neki kerek perec, hogy az én testem, nem az övé. Azt is mondtam neki, hogy előbb vagy utóbb úgyis borotválkozni fogok és nem akkor fogom elkezdeni amikor már fésülni lehet a szőrt. Ezen elgondolkodott és utána többet nem szólt be.

Nem bántam meg, hogy idejében elkezdtem, én undorítónak, visszataszítónak találom ha egy lány szőrös és nem gondoskodik erről.

2016. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden ember más így az anyukák is különbözőek. Ne felejtsd el hogy ők olyan generációban nőttek fel, amikor is nem nagyon számított hogy szőrös-e valaki vagy sem, lehet pont ezért nem érzi anyukád szükségesnek hogy te már elkezd. Vagy akár meg is ijesztheti a gondolat hogy a kicsi lánya kamaszodik:D

Néhány válaszból nekem az jött le, hogy nagyon az anyulád ellen hangolnak. Valóban a te tested, te döntöd el de azért nehogy emiatt összevessz vele vagy csúnya dolgokat vágj a fejéhez.

Szépen mondd el neki, hogy számodra ez kellemetlen, gusztustalan, vagy úgy érzed hogy nem vagy elég higiénikus és igenis lefogod borotválni/gyantázni mert erre van szükséged. A lelkednek nagyon nem tesz jót ha rosszul érzed magad a bőrödnek, cikiznek emiatt és ez semmiségeknek tűnő dolgok nagyban rombolhatják az önbizalmad. Magyarázd el anyukádnak a dolgokat és utána kérd a segítségét, pl hogy milyen borotvát ajánl vagy ilyesmi. Márha ő borotválkozik, mert azt nem írtad hogy ő esetleg nem szőrtelenít és ezért ellenezné a dolgot.

2016. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak hogy félreértés ne essék (bár már esett), én nem az anyukája ellen akarom hangolom.

Ugyanazokat az ötleteket, tanácsokat írtam le neki, mint amiket te is mondtál csak tömörebben.

Lehet, hogy az anyukája abban a korban nőtt fel amikor nem számított a szőrtelenítés, de a mai világban igenis nagy hangsúlyt fektetnek rá, ezt pedig szerintem az anyukája is tapasztalja, látja.

Ha neked ez jött le, hogy én az anyukája ellen hangolom, akkor nagyon sajnálom, nekem konkrétan nem ez volt a célom és remélem, hogy a kérdező sem vette le így a helyzetet.

2016. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most lehet én vagyok a hülye, de én sehol nem látom, hogy anyukával le kéne ülni beszélgetni, mert megtiltotta és hevesen tiltakozik a szőrtelenítés ellen, sőt...

Most komolyan díszlevélben kérjen fel, hogy "kislányom, szőrtelenítsd már a lábad, mert már én is unom nézni"?

Ha félsz attól, hogy mi a véleménye, akkor kérdezd meg előtte. De szerintem az is tökéletes megoldás, hogy fogod és megcsinálod magadnak. A te tested.

Azért fel kéne már nőni kicsit. Gondolom már a zebrán sem fogod anyu kezét és egy vajas kenyeret is meg tudsz kenni magadnak, ha éhes vagy. Önállósodj kicsit.

Ha kérdésed van, tedd fel anyukádnak nyugodtan, de szerintem nem gondolja, hogy komoly beszélgetés kell ehhez. Nem olyan nagy dolog azért.

2016. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jót mosolyogtam, hogy az anyukája idejében nem szőrtelenítettek a nők...Kb. az én korosztályom lehet. Ugyan annyira adtunk/adunk magunkra, mint a mostani fiatalok. Talán a mi édesanyáinknál lehetett, hogy nem szőrtelenítettek feltétlen, de még ezt sem merem állítani biztosra.

Egyébként az elbeszélésedben valóban sehol sincs olyan, hogy ellenezné a szőrtelenítésedet. Borotváld le, és kész. Ha nem tetszik neki, akkor sem tudja visszaragasztgatni. Neked pedig valóban nem egészséges lelkileg, ha frusztrálva érzed magad, hogy nem tudod számodra megfelelően ápolni magad. Egyébként legjobb az lenne, ha lazán, odamennél hozzá, és megkérdeznéd, hogy a borotvát vagy az epilátort ajánlja-e.

2016. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!