Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyantázás! Segítség? - magyará...

Gyantázás! Segítség? - magyarázat lent

Figyelt kérdés

Tehát, még sohasem gyantáztam, mindig borotvát használtam.

Viszont már beleuntam, hogy 2-3 naponta kinő a szőr, és csinálhatnám újra. Soha nem pattogott ki a borotvától a lábam.


Egyszer már vettem gyantacsíkokat, Veet márkájút, semmit nem ért, vagy én voltam a béna(?).


Néztem a gyantapatronokat, árulnak külön, és olvastam, hogy nem is kell hozzá melegítő, lehet mikróban is melegíteni + vannak külön gyantacsíkok is.


Nem akarok melegítős szettet venni, mert arra nincs 6 ezrem....


Tényleg lehet melegíteni a patronokat? Tapasztalat, vélemény róluk?


Más tanácsokat is elfogadok


2016. jún. 2. 16:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve még kérdés, hogy gyantázás előtt, vagy után kenjem be valamivel, hogy biztosan ne pattogjon ki? Azt tudom, hogy vannak ilyen olajos kendők, amivel a maradék gyantát le tudom szedni.

Ha holnap délután legyantázom a lábamat, mehetek másnap fürdőbe, a víz nem pirosítaná ki?!

2016. jún. 2. 16:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem hideggyanta csíkból csak az opilca jött be, a veet nekem semmit sem. Patronos gyantát használtam anno, karomra még mostis. Patronos gyanta 700-900 Ft-ért már be tudod szerezni, nem kell 1500-at adni érte. Papírt, amivel lerántod, x-epil vált be nekem a legjobban, volt ami egyetlen rátételnél a gyantánál átázott. Ha átázott, akkor nem tudod lerántani, ergo hámsérülésed lesz.

Konkrétan a gyantapatron és a papír 1500.- körül lesz, nézd meg, hogy melegíthető-e mikróban, mert vannak olyanok, amik vízben oldódóak, nem olajban, és mikróban szétrobbannak.

Előtte én hintőporozni szoktam, mert a kozmetikusom is, mikor intimgyantára megyek. Utána lemosod gyantalemosóval (olaj x-epil), avagy ha nagyon nem akarsz venni otthoni napraforgó olaj is ugyanúgy funkciónál ( :D )

Ha nagyon érzékeny a bőröd, utána kend be neogranormonnal, körömvirágkrémmel, kinek mi.

Egyénfüggő, mennyire irritálja másnap a víz a lábadat, nekem aznap szokta a lábamon, másnap már nem.

2016. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Sokat segitettel.

Meg azt szeretnem, hogy a patronok kozott van kulonbseg, vagy mindegyik ugyanolyan?

Illetve, ha bekentem gyantaval rarakom a lehuzopapirt, meddig hagyjam rajta? Rasimitom megegyezo iranyba es tephetem is fel ellentetes iranyba? Csak mert irtad, hogy nem jo ha elazik:)

2016. jún. 2. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Van többfajta gyantapatron (vannak magyarázatok, ha beírod a google-ba de én személy szerint változást nagyon nem vettem észre, de nem vetem el azt, hogy valóban lenne különbség köztük hatékonyság szempontjából.

Az elázás nem attól függ, mennyi ideig tartod rajta, hanem hogy azt a papírcsíkot hányszor használod fel. 3.-nál már váltani szoktam papírt én legalábbis.

Rásomítod a kezeddel vagy 4-5x és gyorsan lerántod.

2016. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyforma a szőrtípusa (van erősebb, gyengébb), illetve a gyanták között is lényeges különbségek lehetnek. Ha nincs kedved ezt kikísérletezni, a kozmetikusnál kb. 15 perc alatt végzel.
2016. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!