Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Önbarnítózás kezdeti lépései?

Önbarnítózás kezdeti lépései?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon fehér bőrtípussal rendelkezem. (Ezzel semmi bajom sem lenne, csak nem az a szép rózsaszín-fehéres árnyalatú, hanem inkább sárgás-szürkés fehér :( )

Már majdnem 2 éve foglalkoztat a "barnaság".

Tavaly próbálkoztam úgy elérni szép napsütötte barna színt (természetesen nem a durva szoliszínre pályázom, tisztában vagyok vele, hogy olyan sohasem lennék és nem is szeretnék), hogy pár alkalommal, mielőtt beállt volna a hétágra sütő napsütéses idő eljártam szolizni.

Nagyon minimális barna árnyalatot kapott a bőröm (ami kb 1 hét után szinte teljesen eltűnt, napozás ide-oda.) aztán napozgattam is. Viszont olyannyira nem bírja a napsugarat a bőröm, hogy kevesebb, mint 5 perc napon tartózkodás után elkezd égni a vállam, mindenem amit ér a nap. Kipirosodnak a testrészeim (elkezdenek leégni).

Természetesen használok (már) naptejet, de még a szoliban is alig barnultam, akkor naptej mellett meg még inkább...

Ezért döntöttem, hogy kipróbálok egy önbarnító terméket, viszont nagyon szkeptikus vagyok (sárga, foltos bőr stb..), de úgy vagyok vele, hogy kipróbálom, max. égőzök sárgán, foltosan 1-2 napig. (Úgy gondoltam, hogy mivel pénteken rövides vagyok, olyan 10-11 körül felkenném, és ha nagyon vészesre sikerülne lesz majdnem 3 napom, hogy vmit kezdjek vele)

Azt tudom, hogy elő kell hidratálni a bőrt és, hogy le kell radírozni, mielőtt bekeni magát az ember, de lenne még 1-2 (hülye) kérdésem, csak így lenne meg a biztonságérzetem a használatához.

A kérdéseim:

Előhidratáltam, radíroztam, fel is kentem az önbarnítót, kb. hány nap után kell újra kenni?

A legfontosabb pedig az, hogy a 2. kenés előtt is kell ugyanúgy radírozni a bőrt, mint az 1. kenésnél? Csak azért vagyok ebben bizonytalan, mert nem fakul meg a kialakult szín a radírozás miatt?

Ha az arcomra is alkalmaznám mellette használhatok pattanástalanító vagy egyéb radírokat,lemosókat maszkokat? (Mivel gondolom azért arcot ápolni azok is szoktak akik önbarnítóznak).

Mivel nem életem végéig szeretném használni, ezért kérdezném még, hogy napozást vagy szoláriumozást mennyire befolyásolja? Egyáltalán lehet?

(Persze csak nagyon ritkán, sajna az a tavalyi pár alkalom, plusz az ide 6-7 annyi anyajegyet előhozott, hogy a szoliban a csaj mondta, hogy szerinte inkább hanyagoljam a sűrű látogatást".)

Előre is köszönöm szépen, ha segítesz! :)



2016. jún. 4. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen hu de bonyolult dolog àm:). 3n is feherke vagyok, en a Dove Summer revivedet hasznalom vilagos borre. Heti ketszer-haromszor leradirozom a boromet furdeskor majd az atlagosnal jobban odafigyelve betestapolozom magam ezzel. Az arcomat is. Es ennyi a csuda. Nem leszel rogton barna, ez egy fokozatos dolog.
2016. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem az olyan önbarnítót, ami azonnali eredményt ad. A fokozatosan barnító testápolók nem jöttek be. Mindenképp radírozd le testradírral a bőrödet, szerintem nagyon jó megoldás az ún. applikátor önbarnítóhoz, én ilyet az Oriflame-nél vettem, pár száz ft. Sokkal szebben fel lehet kenni vele mint a kezeddel és nem lesz barna a kezed utána napokig. Már csak egy jó készítményt kell találnom, mert az Oriflame-é nem vált be, szinte azonnal lekopik az egész. Nagyon fontos az is, hogy órákig is rövid naciban kell mászkálni felkenés után, nem érhet hozzá a bőrhöz a ruha, mert foltos leszel, emiatt én csak a lábamra használom.
2016. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jóval utólag is, de köszönöm a válaszokat! :)

Hát, nagyon minimálisan de kicsit foltos let itt-ott, de ez betudható a rossz önbarnító választásnak (nem is barna színem lett, nem is az a túl sárga..de azért látszik, leginkább a lábfejemen, hogy ez a "mű" szín).

Én is a Dove önbarnítóját fogom megvenni :)

És fogok hozzá beszerezni egy kesztyűt, mert 2. alkalommal, hiába mostam le a kezemről, másnapra bebarnult/sárgult a tenyerem és az ujjaim közt, szép volt...... :) :D

2016. júl. 31. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!