Szerintetek ciki?

Figyelt kérdés
Tehat 11 vagyok es eleg pattanásos a homlokom. Aki szeretne küldök rola kepet. Hasznalok barna szappant de egyszeruen nem válik be nektek bevált? Mif tudnatok ajánlani? Szerintetek ciki?

2016. jún. 12. 08:32
 1/9 anonim válasza:
Küldj képet !
2016. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem gáz, hiszen nem te vagy ezzel egyedül. De szerintem ne barna szappant használj, hanem menj el anyukáddal a dm-be és nézzetek egy jó kis arclemosót, vagy egy krémet ami elűzi a pattanásokat. Szerintem egy ilyet mindenképpen érdemes beszerezni, amit naponta használsz. Vagy menj el kozmetikushoz ha már nagyon sok van. De van erre különféle arcpakolás, amit házilag is eltudsz készíteni:) Írj privátban és szívesen adok tippeket:)
2016. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddig irt valaszokat
2016. jún. 12. 09:47
 4/9 anonim ***** válasza:
ne dmes szarokat vegyél inkább. Akneroxid ami neked kell. Leszáritja a pattanásaid és nem engedi hogy új jöjjön a helyére. Persze ha valami ételallergia okozza a patikat akkor isten se segithet rajtad. Akneroxidot am gyógyszertárban tudsz szerezni. Az a cucc maga a kincs.
2016. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb tini túlesik ezen - a szerencsétlenebbek örökké küzdenek vele. Nem ciki, ne világvégeként éld meg. :)

Mivel most léptél a kamaszkorba, 99% hogy a hormonjaid miatt van.

Ápold szépen a bőröd, járj el néha kozmetikushoz tisztításra és ha nagyon rossznak érzed a helyzetet, keress fel egy bőrgyógyászt, elég sok kezelési mód van. Persze ha másfajta hormonális gond, gyulladás, allergia vagy más az oka, akkor kicsit macerásabb lesz, de ne add fel.

Az akneroxidot pedig felejtsd el, végső eszköz legyen. Kamaszként még baromira örülsz neki, hogy eltünteti a pattikat, csak sajnos van egy igen csúnya hatása is a bőrre: öregíti. Aztán huzamosabb használat után 30 évesen már kenheted magadra a szuper ránctalanító krémeket meg mehetsz botoxra. Hatásos szer, de tényleg nem szabad csak úgy, évekig kenegetni!

2016. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jaja, hogyne. Gondolom tapasztalt vagy a témában, azért ajánlod neki a nagy kozmetikusokat meg szutyok bőrgyógyászokat.


Elmesélem a saját tapasztalataimat. Végre is volt 10 évem szenvedi és az önbecsülésemet teljesen lerombolni emiatt.


Pattanásos srác voltam kb 13-14 korom óta. A pattanásaim miatt kipróbáltunk mindenféle szemetet amit rossmanba meg dmbe lehet beszerezni meg egy két gyógyszertári cuccot is. Mondanom se kell egyik se hatott. Elmentem kozmetikushoz is, felkente az arcomra a cuccait, meg kinyomkodta a pattanásaimat.. Csodás..kár hogy semmit se ér max instant pénzkidobás. Mikor kb 18 év körül lehettem elmentünk börgyógyászhoz..felírt valami folyadékot amit az arcomra kell kenni..lelkiismeretesen használtam..semmi. Visszamentűnk majd felirt egy szteroidos gyógyszert ami A vitamint tartalmaz. Kúra szerűen kellett szednem 6hónapon keresztül ami teljesen rendbe tette volna az arcomat. 1hónap elteltével befejeztem mert rosszul voltam ha csak ránéztem a mellékhatásokra amit az a szemét okoz. A szám pedig teljesen kicserepesedett tőle. Szóval köszi de fk u bőrgyógyász.


Hogy kinek mit kellett volna mondania? Elmondom.

Kozmetikus: Ne gyere hozzám addig amíg a gond forrása nincs megoldva. Menj el bőrgyógyászhoz.

Bőrgyógyász: Beutallak vérvételre hogy megnézzük mitől vagy pattanásos.


ENNYI, ez lenne a tökéletes folyamat. Miért nem teszik? A kva haszon miatt.


Hogy én hogy lábaltam ki belőle? Nyáron elmentem pestre egy bőrgyógyászhoz hogy tüntesse el a piros foltokat. Azt mondta hogy jöjjek vissza ősszel és akkor megcsinálja csak előbb jöjjek rá mi a probléma az arcommal. Ekkor 21 voltam (Most 23). Viszont adott egy tippet, ne fogyasszak glutén tartalmú ételeket és a tejtermékeket is hagyjam el két hétre. Milyen igaza volt. Végig glutén és laktóz tartalmú ételek fogyasztása után jöttek ki a pattanásaim. A bőrgyógyászok segitettek nekem? Hát persze hogy nem:) Inkább nyomatták a szaros gyógyszereiket.


Az meg egyáltalán nem igaz hogy hormon problémák miatt pattanásos valaki..A rendszeres pattanásosság nem hormon probléma hanem allergia.

Az akeroxid pedig igen is a legjobb cucc. Inkább azt használom egy jófajta hidratáló krémmel mintsem szteroidos gyógyszereket zabáljak amit a börgyógyászok előszeretettel ajánlgatnak.

2016. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Küldj képet
2016. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kuldj krpet,en is pattanasos voltam es tudok segiteni
2016. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha nagyon zavar akkor először menj el kozmetikus hoz az majd kinyomkodja es utanna nézz szét drogériaban es vegyetek tonikot amit hasznalj este kis vattakorongra csepegtetve es reggel meg arclemosot használj. Napi többször is használhatod ezeket. A titok hogy rendszeresen használd es tisztits.
2016. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!