Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Durván zsíros bőrre nektek...

Durván zsíros bőrre nektek bevált valami?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet az,hogy a zsíros de vízhiányos bőrömet nehezen tudom kezelni.Most nyáron sokkal jobban zsírosodik mint a télen. Kb 6 éve vannak pattanásaim,kicsit jobb mostmár a helyzet (19 vagyok),de nem tudok egy szép sminket elkészíteni,mert fél óra alatt már durván fénylik az arcom,állam,homlokom. Napi arctisztításhoz vagy a Himalaya Herbals gyengén radírozó barackos lemosóját vagy a Garnier Pure Intenzív Arctisztító Géljét használom,hetente kétszer radírozok Garnier Pure Active bőrradírral. Hidratálónak kétféle krémet használok felváltva, a Cuticura érzékeny bőrre való szín és illatanyagmentes krémjét, illetve a Schaebens Holt Tengeri Kenőcsét. A Garnier zsíros/kombinált bőrre való micellás vízzel szoktam még tisztítani a bőröm. Alapozóm a Maybelline Affinimat illetve a Catrice All mat plus,mikor mi,korrektor a Catrice folyékony Camouflage korrektorja,púder szintén Affinimat. Mégis,fél óra után undorítőan zsírosan fénylik a bőröm. Mit próbáljak ki,nektek bevált valami?
2016. jún. 30. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Első hogy kukázd ki a Garnier és hasonló divattermékeket, mert többet árt mint használ. Napi arctisztításhoz egyetlen bio arclemosót használj, radírozni semmiképp nem szabad naponta, még gyengéden sem, tönkreteszed a bőröd felszínét vele. Radír 1-2 hetente egyszer, ha szükséges. Ebből is bio, azaz kávézacc/őrölt kávé.

De ezek csak a külső dolgok, ahhoz hogy a bőröd kevésbé zsírosodjon elsősorban belsőleg kell rendben lenned. Egészséges életmód, kerüld a fűszeres, zsíros, olajos, cukros és egyéb egészségtelen kajákat, húsból csirkemell és hal, a többit inkább hagyd el. Egyél sok zöldséget. Igyál sok vizet.

Alapozóból jobb ha egy komolyabb márkát szerzel be, ami pontosan a bőrtípusodhoz való és jó minőségű. A Maybelline, Catrice sajnos nem ilyen. Jobbakat Douglasban, Müllerben találsz, Mac, Clinique, Bourjois, stb.

2016. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A Garnier arctisztítóját évek óta használom,olyan szépen rendbetette a durván aknés bőrömet,hogy azóta is hálás vagyok érte. Az étkezésem,vízfogyasztásom rendben van,kevés finomított szénhidrát,húsból akad sertés is azért,de leginkább csirke,zöldségek,gyümölcsök. Megjártam a bőrgyógyászos köröket is anno,gyógyszerek,miegymás,de mikor a kencék ill. az antibiotikum sem hatott és fogamzásgátlót akart írni csak ezért a doki,akkor ezt abbahagytam.Azóta ahogy írtam,javult is a helyzet,de hidegebb időben hámló,száraz részekkel teli a bőröm,így nyáron meg extrém zsírosodó. Csak a zsírosodást szeretném visszaszorítani,erre próbálok krémet vagy bármiféle kencét keresni,ami jó lehet. :)
2016. júl. 1. 01:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Használd ami úgy érzed bevált a kávézaccot el kell felejteni,mert felsérti a bőrt!Én ajánlanék egy iszap vagy agyagpakolást heti 2-szer,mert szabályozza a faggyútermelődést a felesleget meg felszívja.
2016. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!