Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Le merjem vágatni a hajam?...

Le merjem vágatni a hajam? Szeretnék változtatni a külsőmön egy kicsit

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) 20 éves lány vagyok, világ életemben hosszú hajam volt. Eredetileg barna volt színe,ilyen :

[link]

majd 1,5 év alatt sikerült gyönyörűen kiszőkíteni. A fejem tetején nem sikerült a szőkülés, tegnap lett barna festékkel befestve, nagyon szép lett.És ami szinte hihetetlen ,hogy 7 szőkítéstől nem lett roncs a hajam. Ezen még a fodrásznő is meglepődött :D viszont mindig kiengedve hordom,nem vasalom,csak körkefével szárítom be. Nagyon-nagyon tetszik a long bob frizura : [link] szeretnék változást, kicsit depressziós vagyok,1,5 éve nincs barátom, járok edzeni, szeretnék újitani. Viszont mindig valaki elveszi a kedvem,hogy meg tegyem ,nem fog soha ekkora hajad lenni,mint most,ne tedd, soha nem nő meg, majd lesz sírás. Mit tegyek? Esetleg valaki tudna segíteni? :)


2016. júl. 21. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyes vélemény alapján ne tedd. Én is levágattam az eredetileg hosszú hajam, és nagyon nem állt jól. Kerek arcom van, és egész egyszerűen idétlenül festettem. Hónapokig olvasgattam utána, hogy növesszem vissza. Beszárítottam, de még úgy is nehéz volt olyanra, hogy szép legyen. Ilyen long bob volt. Már szerencsére megnőtt.

Szerintem ez tipikusan annak áll jól, akinek ilyen az arca, mint a csajnak a fotón. És főleg, akinek kevés haja van, mert ha sok, a röviddel semmit nem tudsz kezdeni...

2016. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tuti meg fogod bánni :D
2016. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Most az én válaszom elég ellentmondó lesz, de mégis azt mondom, hogy szerintem próbáld ki, irány a fodrász, változásra fel! :)


Hozzád hasonlóan nekem is mindig hosszú, de szép és egészséges barna hajam volt, aztán levágattam, pont ilyen long bob stílusúra, mert az a képeken olyan jól nézett ki, és mivel egy kicsit depressziós időszakomban voltam, ezért úgy gondoltam, ha egy kicsit változtatok a külsőmön, akkor az majd segít. Egy kicsit megbántam, mert (hiába van olyan arcformám, mint a képen lévő nőnek) nem áll jól, nem tudom sehogy sem hordani, ráadásul a nap végére lelapul. A régebbi képeimet visszanézve, most már rájöttem, hogy a hosszú hajú énem sokkal szebb és nőiesebb. Ennek ellenére nem gyötröm magam, még akkor sem, ha elég lassan tudom csak visszanöveszteni, mert így legalább tudom, hogy a rövidebb fazon nem nekem való, és később már nem fog foglalkoztatni a nagyobb mértékű hajvágás gondolata.


És képzelem, milyen gyönyörű lehet most a te hajad, ha valóban ennyi munka van benne. :) Ha tényleg úgy érzed, hogy egy hajvágás most jót tenne/több lenne az önbizalmad, akkor hajrá, mert lehetséges, hogy így lesz. Ha meg mégsem, akkor meg visszanöveszted. Majd írd meg mindenképp, hogy döntöttél! :)

2016. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az arcformádat csak ismered, abból kiderül hogy milyen frizura áll jól meg milyen nem. Én többször vágattam már le a fenékig érő hajam, mindig nagyon hamar visszanőtt ugyanolyan hosszúra. Nem tudom mit lehet ezen megbánni, sok szép rövidebb frizura van, még ha nem is áll jól a long bob, más jól állhat. Ha változtatni akarsz akkor tedd meg. Főleg hogy ha szőkítések után lett simán barnára festve a hajad, az hamar ki fog kopni, jobban is jársz ha levágatod a szőkített részt nagyjából.
2016. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az pozitív, hogy nem lett roncs a hajad, de attól még megviselhette a szőkítés. Ez esetben azt javasolnám, hogy vágass belőle. Hogy ez a frizura, amit mutattál, jól fog-e állni, azt te látod, az arcformádtól és a hajad jellegétől is függ, ahogy előttem írták.

Nem tudom, milyen gyorsan nő a hajad, de ha újra növeszteni fogod mégis, mert megint hosszút szeretnél, akkor az idő kérdése ugyan, de megint hosszú lesz. Tehát rövid távon meg lehet bánni egy hajvágást, hosszú távon viszont nem probléma. A hajnak pedig ennyi igénybevétel után nem árt egy kis vérfrissítés.

2016. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én levágatnám a helyedben. ez csak haj.

én is levágattam (festés előtt) a majdnem derékig érő hajamat ilyen vállig érőre. tetszett úgy is, de azt a színt amit választottam a hajamnak mégis hosszú hajjal képzeltem el, szóval visszanövesztettem. legközelebb hajszínváltásnál megint le fogom vágatni, mert ahhoz meg a rövid tetszik. szerintem érdemes variálni, nem mindig ugyanúgy kinézni. az hogy nem nő vissza hülyeség. hirtelen felindulásból ne vágasd le azért. gondold végig, hogy szeretnéd-e úgy magad. az hogy hogy fog állni, azt pedig te látod. illetve ha mutatsz képet, akkor tudunk segíteni.

2016. júl. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!