Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aknéra szedjek fogamzásgátlót?

Aknéra szedjek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta pattanásos a bőröm, már 18 vagyok, elvileg szedhetnék tablettát, de nem akarok, viszont a barátaim és anya is hülyének néz emiatt, sőt, még a bőrgyógyászom is nevetett rajtam.

Az világos, hogy a hormonjaimmal van valami baj, és hogy a fogamzásgátló eléggé átrendezi a hormonháztartást, az egyedüli problémám viszont az, hogy nem erre lett kitalálva. Mivel nincs barátom és nem is folytatok senkivel sem olyan viszonyt, hogy szűkségem lenne fogamzásgátlóra, nem értem, hogy miért ez az, amivel minden orvos vagy akár kozmetikus jön és ahelyett, hogy elküldenének hormonvizsgálatra, hogy kiderüljön, pontosan mi is okozza a pattanásaimat, miért legyint rá mindenki, hogy majd a fogamzásgátló rendbe hozza?

Főleg, mivel nem egyszer hallottam azt, hogy a tabletta abbahagyása után visszatérnek a ronda ragyák.


A környezetemben az én szemléletemet, mi szerint a probléma valódi forrását kéne megtalálni, senki nem képes megérteni, így kíváncsi vagyok úgymond idegenek véleményére is, hogy vajon másnak mi a véleménye és mi alapján kéne meggyőznöm magam arról, hogy majd jó lesz a fogamzásgátló?


2016. júl. 21. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem őrültség fogamzásgátlót szedni. Széthízik tőle az ember és még a mellrák veszélye is megnő.

Mindig van valami "csodaszer", aztán gyakran kiderül, hogy több a kára, mint a haszna.

Én is pattanásra hajlamos vagyok, nekem a napraforgóolaj okozza. Meg a vaj és a margarin ill. földimogyoró. Egy évtized kellett, míg rájöttem mitől jönnek ki a pattanásaim. Amióta nem eszem ezeket, nincsenek pattanásaim.

2016. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál. Igen amúgy, az étel intoleranciáról is hallottam, mint ok, csak sajnos drága egy olyan vizsgálat, legalábbis ahol én lakok csak allergia vizsgálatot csinálnak, az meg más....
2016. júl. 21. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Ételeket a legkönnyebb kiszűrni, egyszerűen pl 2 hónapig nem eszel tejterméket és fűszereset, ha semmi változás akkor újra eheted és próbálkozz 2 hónapig mondjuk elhagyni az olajas/zsírosat, cukros dolgokat, és így tovább. Nekem pl a cukor okozza a legtöbb pattanást, a sok üdítőt kellett elhagynom. Persze marad még pattanás, amit valószínűleg rossz fogak okoznak, amire most nincs pénzem. De a lényeg hogy cukor elhagyásával a legtöbb pattanás megszűnt. Ami maradt az lényegtelen, nem zavaró már. Fogamzásgátlót szedni meg valóban hülyeség, mert káros és a pattanások visszatérnek ha abbahagyod a szedését. A problémát nem oldja meg.
2016. júl. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne,érdemesebb kozmetikussal kitisztíttatni,nem mindenkinek jó ez a megoldás.
2016. júl. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia!:)Nekem is nagyon pattanásos volt a bőröm, és a bőrgyógyász a Belara nevü fogamzásgátló tablettát írta fel nekem.Kb.3 hónap után kezdett hatni.Összesen 6 hónapig szedtem.A 6 hónap alatt nem volt semmi mellékhatása sem, kivéve hogy az első pár napban fájt a fejem.Nem híztam tőle semmit.Ez már fél éve történt, azóta nem jöttek vissza a pattanásaim szerencsére.:) 18/L
2016. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!