Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a véleményetek a kávézaccos...

Mi a véleményetek a kávézaccos bőrradírozásról?

Figyelt kérdés

Serdülőkorban lévő fiú vagyok és már elég régóta szenvedek a testemet (főként a hátamat és a mellkasomat) ellepő acnék miatt. Ezek sokszor véreznek is, így elég kellemetlen az egész.

Ugyanakkor sokat olvastam a gyógyszertári szerekről, hogy szinte több a mellékhatása, mint amennyit használnak (pl. erős UV-érzékenység).

Olvastam, hogy a kávézacc elméletileg csodaszernek számít, sokan bőrradírként használják.

Ma próbáltam ki először, sima bolti tejjel kevertem össze, bekentem vele az érintett felületeket és 10 perc "állás" után lezuhanyoztam.

Amit egyből észrevettem, hogy a bőrfelület kissé megpuhult és tényleg mintha radírozott volna valamit, már nem olyan "göcsörtös" a bőrfelületem a sok pattanástól. Ugyanúgy piros és foltos mindenütt, de bizakodó vagyok.

Nektek mi a véleményetek?


2016. aug. 1. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam párszor, de én olívaolajjal szoktam összekeverni. Annyira gyakran nem szoktam, mert körülményes is, meg nem is gyűlik úgy a kávézacc, mert csak apukám kávézik néha. Nekem is tetszett a hatása. Valóban, mintha radírozna és utána jó puha is lesz a bőröm, szóval nem is kell testápolót használnom. Nem tudom, hogy a pattanásos bőrre milyen hatása van, mert én nem arra használtam, de csak egy sima átradírozásra valóban szuper. :)
2016. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon bejött! Rücskös kis mitesszeres arcom van, de ettől (még ha csak egy fél napig is) sokkal simább lett.. persze érezni a kidudorodásokat, mert hát nem varázsszer, de jó :)
2016. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bőrradírozás jó, a kávézacc is, de nem aknés bőrre, mert a radírozás irritálja, elfertőzheti még jobban. A radírozás az elhalt hámsejtek ellen való, nem aknéra. Arra komolyabb szer kell, meg először is bőrgyógyász és kivizsgálás, hogy mi okozza.
2016. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felsértheti a bőrt,így még éghet is.
2016. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!