Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdhetnék a hajammal...

Mit kezdhetnék a hajammal ezek után?

Figyelt kérdés
Már rengeteg terméket használtam, de szinte egyik se segít. A hajam száraz, de nincs eltöredezve a vége, göndör/hullámos, kezelhetetlen természetes formájában. Eredeti színe se szép, világosbarna, de van egy szürkés, fénytelen hatása. Régen sokat vasaltam, ami szépen tönkre is tette, viszont lenövesztettem és javult a szerkezete, de így se tudtam vele megbarátkozni. A színe miatt elkezdtem festeni (vörösre) azzal az indokkal, hogy ha már így is totál kár az egész, akkor legalább a színe legyen szép és meglepő, de jobb lett. 2 évig használtam a festéket, de most hennára váltottam, hátha a természetes növényi anyagok kevésbé roncsolják. Nem tudom hol rontottam el, de az aranybarna helyett egy nagyon-nagyon sötétbarnát kaptam kicsit vöröses lilás beütéssel. Gondoltam jó, ez se vészes, leszámítva, hogy kiszárította az egész hajamat, pedig mindent úgy csináltam, ahogy kellett, több helyen is utánaolvastam. Próbáltam korábban revalid tablettát, kókusz-, oliva- és ricinusolajat, házi kencéket, pakolásokat, a víz hőfokára figyelek, nem használok hajszárítót, nem törlöm át törölközővel, vasalóról áttértem az elektromos hajkefére, amit minimum hőfokon hővédővel használok, még a párnámra is selyem huzatot húztam, hogy ne roncsolja, sokat iszok, az étrendemmel sincs probléma. Hetente egyszer-kétszer használom a fésűt, mert elegánsan, csinosan öltözködök és borzasztó éles kontraszt van a hajam és a ruhák közt, igénytelennek hat, de nem tudok vele mit kezdeni. Valaki talált megoldást ilyen problémára? 21/l

2016. aug. 13. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Ritkíttasd ki, hogy könnyebb legyen kezelni.

Használj speciálisan göndör hajra való termékeket. Pl. az ORX (volt Organix) termékei nagyon jók. Fényes, puha lesz tőle a haj. Igaz, eléggé drága.

Nekem a festéktől egyébként fényesebb és szebb, mint simán. Szóval szerintem felesleges volt áttérni a hennára. Hiába természetes, én rengeteg rosszat hallottam róla.

2016. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy fodrászhoz és kér tőle tanácsot, hátha tud vele valamit kezdeni
2016. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rendes henna csak vörösre fest, és minnél világosabb a saját színed, annál jobban. Tehát nem tudom, hogy jött neked ide aranybarna... Amelyik henna mindenféle más színt igér, az nem természetes, tehát roncsol. Meg amellett, hogy tök jó természetes, ez a hátránya, hogy nem lehet pontosan belőni, hogy milyen színű lesz.

Én 6 éve hennázom a hajam és nem tapasztaltam, hogy romlott volna az állapota. Nem csinálom semmiféle trükköt, egyszerűen összekeverem vízzel...

2016. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!