Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lesz ha a festett hajamra...

Kinga300 kérdése:

Mi lesz ha a festett hajamra nem festett hajra való sampont használok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi.:)
2016. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi :) Még sose használtam direkt festett hajra való sampont.
2016. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne is használj olyat, semmit nem érnek.
2016. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Összeomlik a világegyetem :D

Amúgy én egyszer vettem színvédő sampont, nem használt semmit.

2016. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem később kopott le a festett hajra való sampontól, a simától meg hamarabb, de addigra úgyis befesteted! :)
2016. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lesz egy rossz hírem :kihulliik a hajad

De van egy jó is nem kell samponthasználnod így takarékos leszel

2016. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A festett hajra való sampon UV- és színvédőt nagyobb mennyiségben tartalmaz, így elvileg a sampon minőségétől függően tovább tart majd a hajszíned élénk színe. Persze egy nem színvédő minőségi sampon sem koptatja le a színt, de anyukámnak gyorsan és látványosan megfakult a haja az olcsó nem színvédős samponoktól (pl. Gabi ill. Baba családi samponok, normál Balea és társaik). Ez különösen akkor érdekes, ha ritkábban fested a hajad, mert a saját színed használod az első ősz hajszálakra, és ezért nem feltűnő a lenövés.

Különben pedig a festés szárítja, töri a hajat, ezért a színvédősök ennek ellensúlyozására alkalmasak.

Úgy gondolom, ha valaki festi a haját, érdemes ellensúlyozni egy jobb minőségű samponnal, hogy ne tegye annyira tönkre. Legalább ár-érték arányban az aranyközépúton haladva. Ha pedig valaki a festett haj sajátos igényeire keres sampont, akkor a legcélszerűbb az eleve erre kifejlesztett sampont használnia.

Összegezve: semmi nem történik, ha átlagos sampont használsz, de valószínűleg szebb lesz a hajad és tartósabb a festés színe, ha speciális samponra ruházol be.

2016. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsót kiegészíteném azzal, hogy ha már jó minőségű sampont használunk (ami nem árt annak sem, aki nem festi a haját), akkor már használjunk jó minőségű hajfestéket is, ami kevésbé hajlamos kopni. Illetve nem feltétlen szükséges az uv szűrős sampon vagy balzsam, van uv-s hajhab, hajlakk is, ami szerintem hatásosabb is, mivelhogy azt nem mossuk ki a hajunkból.
2016. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!