Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Parabén és szulfát mentes...

Parabén és szulfát mentes sampon hatása?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el használni. Igazából nem is a mentessége miatt, hanem mert nagyon szép fényes lesz tőle a hajam.

Viszont a fejbőröm azóta nem az igazi. "Fáj" a hajam, hamarabb koszos lesz, mint normál samponnál, viszketni kezd.

Elvileg nem pont ellenkező hatásának kéne lennie? Leírásokban azt olvastam, hogy ritkábban kell mosni, kíméli a fejbőrt. Más is tapasztalt ilyet? Vagy csak nekem lett ilyen fura hatása?


2016. aug. 14. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos nekem is ez lett tőle. Viszont nekem a hajam sem lett tőle szebb, se fényesebb. Pedig hónapokig csak szulfát és szilikonmentes sampont és balzsamot használtam. Fénytelen és iszonyatosan száraz lett, a régi heti 1 helyett 2-3 naponta kellett mosnom mert olyan koszos és büdös lett. És nekem is nagyon viszketett
2016. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor nem csak én jártam így. Azt hiszem, kénytelen is leszek abbahagyni, mert tényleg nagyon rossz a fejbőrömnek. Ennyit a nagy természetességről :)
2016. aug. 14. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem bevált a szulfát és szilikon mentes hajmosás. Én azt vettem észre, hogy kétszer kell vele samponozni nekem akkor jobban is habzik és valóban később zsírosodik be a hajtő. Próbáld az Alverdét, az Alterrát vagy a Tera Naturi samponokat.
2016. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: Én egyébként is kétszer szoktam samponozni mindenféle samponnal. Habzik ez is, nem is zsíros lesz, hanem a fejbőrömet érzem nagyon koszosnak, úgy viszket tőle, mintha hetek óta nem mostam volna hajat.

Most megpróbálom csak a balzsamot használni. De a sampon, azt hiszem, kuka.

2016. aug. 16. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálom,hogy neked nem jött be, esetleg próbálj meg még más márkájú samponokkal is kísérletezni. Valamint még annyit fűznék hozzá, hogy én úgy vettem észre, hogy a szulfát mentes sampont sokkal tovább kell öblíteni a hajból mint az egyéb samponokat. Jó alaposan a fejbőrről és a hajvégekből is ki kell mosni a ráfolyt mennyiséget.
2016. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!