Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnám rendbetenni a...

Hogyan tudnám rendbetenni a hajam?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen talán nem tudom, de nagyon nem szeretem a hajamat.

Régebben nem nagyon izgatott a hajam, legtöbbször felkötöttem, elég volt heti egyszer megmosni. Most viszont egy pár éve (mióta kamaszkorba léptem, olyan 11-12 éves koromtól kezdve), nem volt elég heti 1 hajmosás, mostanra 2-3 naponta kell hajat mosnom, mert kiengedve szeretem a hajamat. Iskolaidőben 2 naponta mosok, máskor 3 naponta, ritkán 4 naponta. Szóval az egyik probléma, hogy hamar zsírosodik, de ez talán a legkisebb bajom a hajammal.

Korpásodik, nem olyan nagyon láthatóan, de ha megvakarom a fejem érzem, illetve közelről láthatóak a kis darab korpák, tehát nem ilyen nagy darabban korpásodik.

Aztán mostanság szerintem többet hullik, mint kellene. Sosem volt az a vastagszálú, dús hajam, de amikor megfésülködöm vagy hajat mosok, mindig sok hajszálat találok. Ez nem tudom pontosan mikor kezdődött, szerintem most nyáron.

Régebben töredezett is, de a fodrászom legutóbb azt mondta, hogy nincs letöredezve. A végéből januárban vágattam, azóta nem volt vágva, mert növesztem még egy kicsit.

Barna hosszú hajam van, eleinte göndör vagy hullámos, de már kétszer voltam hajkiegyenesítésen, így nem olyan göndör csak az alja kicsit hullámos. Festve nem volt a hajam sehogyan sem.

Hogyan érhetném el, hogy szép hajam legyen? Dúsabb, fényesebb, nem korpás, és olyan ami nem hullik?


2016. aug. 20. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! A zsírosodásra hajmosás helyett jó alternatíva lehet a száraz sampon. Megmosod, 2 napra rá száraz sampon, megint 2 nap mosás pl.

A korpásodás ellen speciális sampont kéne használnod, a nővéremnek a herbária bojtorján samponja jött be, nekem durvábban korpás volt most télen ("nagy darabos"), mert úszás után befülledt valószínűleg, én a neutrogena t-gel total-ját használtam. Borzalmas a szaga, ilyen friss aszfaltra hasonlít, de levitte és nem is tért vissza azóta. Figyelj arra, hogy mindig teljesen szárazra szárítsd a hajadat,főleg a hajbőr közelében, illetve amíg lehet, tehát amíg nincs nagggyon hideg, kerüld a sapkahordást (befülled a fejbőr).

A korpásodás elleni sampon eléggé szárítja a hajat, tehát lehet, hogy jót tenne a zsírosodásnak is, de a hajvégekre (tehát a fejbőrtől távol eső részekre) lehet hogy érdemes lesz hajbalzsamot használni.

2016. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!