Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak a töredezett...

Mit használjak a töredezett hajamra?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon könnyen töredezik a hajam, nem csak a végei, hanem az egész. Nem szoktam vasalni, csupán körkefe segítségével beszárítom.

Tudnátok valamit ajánlani? Akár valami hajvégápolót, akár valami hővédőt, ami tényleg használ. Sok mindent próbáltam már, de eddig semmi sem segített.


2016. aug. 30. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Argánolajat keress a bioboltokban. Nem olcsó, de én úgy érzem, használ. Valamint sose engedd kiszáradni a hajadat,én úgy szoktam, hogy hajmosás előtt fél órával bekenem argánolajjal a töredezett végeket, aztán szárítás után sima hajolajjal (fodrászkellékesnél biztos jó minőségűt kapsz, de én az ISANA-ban is bízom).

Ha vegyszerrel fested (gondolom igen..?) a hajad, sajnos nagyon nehéz elkerülni a töredezést, rendkívül figyelni kell, hogy helyesen ápold.

2016. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Havonta - két havonta egyszer vágj le a hajvégeidből kb 1 centit.


Semmi olajat és kenceficét nem használok, egyszerűen csak a hajvégeimet vágom le. Egyébként is, szükséges az egészségügyi hajvégvágás.


Egyébként, ha egészségesen táplálkozol, viszel be megfelelő vitamint, akkor nem kéne, hogy töredezett legyen a hajad.

2016. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Ollót. Mármint ha már el van töredezve. Megelőzésre meg ne kezeld hővel, és használj hidratáló pakolásokat.
2016. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kokuszolajos pakolás 2 naponta. csodákra képes.

Az agyon szőkített hajamat mentettem meg vele (20 centi helyett elég volt vágni belőle 5öt)

2016. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem, nem festem és soha nem is festettem a hajamat semmivel. Sajnos nekem alapból ilyen hajam van, örököltem. Anyukámé rövid, göndör és száraz, de annyira, hogy ha egy hétig nem mos hajat, akkor is úgy néz ki, mintha frissen mosott lenne. :D Nekem meg hosszú egyenes a hajam, viszont könnyen gubancolódik és törik, pedig nem is vasalom és nem is festem. :(

2016. aug. 31. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Oh, az rossz, ha alapból ilyen a hajad. Viszont a hiányos táplálkozás egyik jele is lehet a töredezett haj, figyelj arra, hogy sok zöldséget, gyümölcsöt, vitamint egyél, valamint tényleg nem árt, ha 3havonta vágatsz a hajadból.
2016. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!